Lajme

October 31, 2023

Çmimi i Ethereum në momentin kritik: Sfidat dhe mundësitë e mundshme përpara

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Çmimi i Ethereum aktualisht po lëkundet në një pikë kritike, duke treguar se një prirje drejtimi është i pashmangshëm për këtë aktiv. Gjatë dy javëve të fundit, çmimi i Ethereum ka përjetuar një rikuperim të jashtëzakonshëm, duke u rritur 17.8% nga mbështetja e tij lokale në 15.25 dollarë në çmimin aktual të tregtimit prej 1798 dollarë. Megjithatë, ky tubim duket se po përballet me rezistencë rreth nivelit 1,850 dollarë, i ngjashëm me presionin e furnizimit me të cilin përballet Bitcoin. Prania e qirinjve refuzues me fitil të gjatë sugjeron presion të shtuar të furnizimit, duke ngritur dyshime për qëndrueshmërinë e rimëkëmbjes së vazhdueshme.

Çmimi i Ethereum në momentin kritik: Sfidat dhe mundësitë e mundshme përpara

Rezistenca e dyfishtë kërcënon për korrigjim të ri

Trendi aktual i korrigjimit në monedhën Ethereum udhëhiqet nga një model flamuri. Një shpërthim rritës nga vija e trendit mund të çojë në një rritje përtej 2000 dollarëve. Vëllimi i tregtimit brenda ditës në Ether është 6.7 miliardë dollarë, që tregon një humbje prej 5.9%.

Burimi: Tradingview

Rimëkëmbja e çmimit të Ethereum po përballet me një pengesë të madhe në nivelin 1,850 dollarë, që përkon me vijën e sipërme të trendit të një modeli të flamurit rritës. Mes pasigurisë që rrethon konsolidimin e çmimit të Bitcoin, çmimi ETH ka qenë duke u tregtuar anash për më shumë se një javë. Pavarësisht përpjekjeve të shitësve për të shfrytëzuar këtë fluks tregu, blerësit kanë mbetur të palëkundur në ruajtjen e një dyshemeje në 1750 dollarë. Si rezultat, çmimi i monedhës luhatet midis këtij niveli mbështetës dhe vijës së prirjes së përgjithshme.

Një ndarje ose ndarje vendimtare nga ky diapazon do të sigurojë një perspektivë më të qartë për veprimin afatshkurtër të çmimeve. Nëse presioni i ofertës së tregut intensifikohet, një rënie nën nivelin e 1,750 dollarëve mund të shkaktojë një korrigjim të rëndësishëm, duke e mbajtur aktivin brenda modelit aktual të flamurit. Në një skenar të tillë, monedha Ethereum potencialisht mund të rrëshqasë drejt vijës së saj më të ulët të trendit, aktualisht nën shenjën 1,500 dollarë.

A po shkon çmimi i Ethereum në 3000 dollarë?

Ndërsa ndjenjat aktuale të tregut mbeten të pasigurta, çmimi i ETH po ndjek rreptësisht formimin e modelit të flamurit, siç dëshmohet nga rikthimet e shumta brenda linjës së tij të trendit. Modeli i flamurit është një model vazhdimi bullish, duke sugjeruar se duhet të inkurajojë blerësit të kalojnë mbi vijën e trendit të sipërm. Një shpërthim i mundshëm me mbylljen e përditshme të qirinjve do të përshpejtonte vrullin e blerjes dhe mund ta shtynte altcoin në një objektiv të mundshëm prej 2,292 dollarësh, i ndjekur nga shenja e 3,000 dollarëve.

Në përmbledhje, çmimi i Ethereum është në një pikë kritike, me një prirje drejtimi të pashmangshme. Prania e rezistencës në nivelin 1,850 dollarë dhe formimi i një modeli flamuri tregojnë sfida dhe mundësi të mundshme për aktivin. Tregtarët dhe investitorët duhet të monitorojnë nga afër ndarjen ose ndarjen nga diapazoni aktual për të fituar njohuri mbi veprimin afatshkurtër të çmimeve. Aderimi i çmimit të ETH ndaj modelit të flamurit sugjeron një vazhdimësi rritëse, me potencialin për një rritje përtej 2,000 dollarëve dhe madje duke arritur në 3,000 dollarë. Megjithatë, pasiguritë e tregut duhet të merren parasysh dhe duhet treguar kujdes kur merren vendime për investime.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme