Lajme

October 31, 2023

Çmimi i monedhës RUNE: Potenciali për rritje të mëtejshme në mes të presionit të tregut

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Çmimi i monedhës RUNE aktualisht po ndjek një model kanali në rritje në grafikun e tij ditor, duke treguar potencialin për rritje të mëtejshme. Ky model, i kombinuar me një ndjenjë rritëse të tregut, ka nxitur një rritje të konsiderueshme gjatë nëntë ditëve të fundit. Megjithatë, ka shqetësime nëse ky moment rritës mund t'i rezistojë presionit të shitjes në të gjithë tregun në zhvillim.

Çmimi i monedhës RUNE: Potenciali për rritje të mëtejshme në mes të presionit të tregut

Formimi i modelit të kanalit

Gjatë dy muajve të fundit, çmimi i monedhës THORChain ka qenë duke u tregtuar brenda një modeli kanali të mirëpërcaktuar, me nivele dinamike të mbështetjes dhe rezistencës. Më 20 tetor, monedha u hodh nga linja e ulët e trendit të kanalit, duke nisur një rritje të fuqishme rikuperimi që ka parë një rritje prej 66,75% nga niveli i ulët i fundit prej 1,50 dollarësh në çmimin aktual prej 2,54 dollarësh.

Breakout dhe Rally Potencial

Shpërthimi i fundit mbi vijën e sipërme të trendit të kanalit është një shenjë pozitive, që tregon se blerësit janë gati për fitime më të konsiderueshme. Rritja e sotme prej 5.2% forcon më tej rastin për vazhdimin e tubimit. Nëse shpërthimi vazhdon, çmimi i monedhës RUNE mund të rritet me 32.5% të tjera dhe të arrijë një nivel të lartë prej 3.20 dollarë.

Mundësia e një tërheqjeje të vogël

Ndërsa perspektiva afatshkurtër për monedhën RUNE mbetet rritëse, është e rëndësishme të theksohet se tregu më i gjerë i kriptove po përjeton presion në rritje të shitjes. Pas një rritjeje kaq të mprehtë, do të pritej një tërheqje e vogël dhe mund të ndihmojë në rikalibrimin e momentit rritës. Vija e prirjes së thyer ose niveli i 2,32 dollarëve mund të sigurojë mbështetje të përshtatshme për tërheqjen e pritshme dhe të kontribuojë në vazhdimin e rritjes së rritjes.

Si përfundim, modeli i kanalit në grafikun ditor sugjeron që çmimi i monedhës RUNE ka potencial për rritje të mëtejshme. Megjithatë, është e rëndësishme të monitorohet presioni i shitjes në të gjithë tregun dhe të përgatitet për një tërheqje të vogël të mundshme. Nëse shpërthimi qëndron, çmimi mund të rritet në 3,20 dollarë. Investitorët duhet t'i marrin parasysh këta faktorë kur marrin vendimet e tyre për investime.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme