Lajme

November 1, 2023

Çmimi i zinxhirit përballet me rezistencë në 12 dollarë, Zonat e mundshme të mbështetjes të identifikuara

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Monedha Chainlink kohët e fundit depërtoi një linjë të prirjes së rezistencës, duke rezultuar në një rritje të konsiderueshme. Megjithatë, çmimi LINK tani po përballet me një pengesë të fortë oferte në nivelin 12 dollarë, duke penguar lëvizjen e mëtejshme në rritje. Kjo sugjeron që një tërheqje e rënies mund të jetë e pashmangshme.

Çmimi i zinxhirit përballet me rezistencë në 12 dollarë, Zonat e mundshme të mbështetjes të identifikuara

Shitja e sipërme tregon tërheqje

Çmimi i LINK ka rënë me 5% ditën e sotme, duke sinjalizuar fillimin e një korrigjim. Pavarësisht përpjekjeve për të thyer pikën e rezistencës prej 12 dollarësh, blerësit janë refuzuar vazhdimisht, duke çuar në një seri qirinjsh refuzimi. Kjo tregon se ka të ngjarë të ndodhë një korrigjim afatshkurtër.

Zonat e mundshme të mbështetjes

Bazuar në mjetin e korrigjimit të Fibonacci, zonat e mundshme të mbështetjes për çmimin LINK identifikohen në 10,5 dollarë, 9,5 dollarë dhe 8,8 dollarë. Këto nivele mund të ofrojnë një bazë për një ringjallje të momentit rritës.

LINK vs Performanca e BTC

Kur krahasojmë performancën e Chainlink dhe Bitcoin gjatë gjashtë muajve të fundit, Chainlink ka treguar rritje më të fortë. Ndërsa Bitcoin ka përjetuar lëvizje anash, tendenca e rikuperimit të çmimit LINK ka qenë më e sigurt, duke e bërë atë një opsion tërheqës për tregtarët e momentit.

Si përfundim, çmimi i Chainlink pritet të përjetojë një tërheqje të rënies për shkak të pengesës së furnizimit në 12 dollarë. Megjithatë, ky korrigjim mund të ofrojë një mundësi për blerësit që të hyjnë në treg me çmime më të ulëta. Tregtarët duhet të monitorojnë zonat e mundshme të mbështetjes për shenja të një ringjalljeje rritëse.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme