Lajme

October 31, 2023

A mundet Dogecoin të ruajë trajektoren e saj bullish mes pasigurive të tregut?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Publikuar 25 sekonda më parë

A mundet Dogecoin të ruajë trajektoren e saj bullish mes pasigurive të tregut?

Blerësit e Dogecoin kanë treguar një prirje të fortë për një linjë trendi në rritje që ka vepruar si një mbështetje dinamike gjatë dy viteve të fundit. Kërcimi më i fundit nga kjo linjë ndodhi më 19 tetor, duke e shtyrë çmimin nga 0,057 dollarë në 0,069 dollarë - një fitim i dukshëm prej 21,3%. Pavarësisht nga ky moment pozitiv, pyetja mbetet: A mundet kjo memecoin të ruajë trajektoren e saj rritëse mes pasigurive mbizotëruese të tregut?

A do të arrijë çmimi DOGE në shenjën 0,1 $?

  • Një linjë prirje mbështetëse në rritje ka penguar Dogecoin nga korrigjimet e mëdha.
  • Një kryqëzim rritës midis EMA-s 20 dhe 50-ditore mbështet rritjen aktuale të rritjes.
  • Vëllimi i tregtimit 24-orësh në Dogecoin është 182 milion dollarë, që tregon një humbje prej 65%.
  • Source-Tradingview

Për gjashtë muajt e fundit, çmimi i Dogecoin ka qenë në një fazë konsolidimi, duke kërcyer nga një linjë trendi mbështetëse në rritje rreth intervalit 0,055-0,06 $ në tre raste. Këto ndryshime sugjerojnë që blerësit janë aktivë në këto nivele, duke i parë ato si pika hyrëse tërheqëse.

Për më tepër, lëvizja anash ka çuar gjithashtu në formimin e një modeli të ndryshimit të rritjes 'Double Bottom'. I nxitur nga ky model dhe rimëkëmbja më e gjerë e tregut, Doge është rritur në një çmim aktual tregtar prej 0,69 dollarë.

Ndërsa vazhdimi i këtij rikuperimi duket i vlefshëm, monedha pësoi një tërheqje të vogël pasi goditi rezistencën rreth 0,075 dollarë. Nëse aktivi arrin të mbajë mbi mbështetjen e menjëhershme prej 0,067 dollarësh, blerësit mund të zgjasin rikuperimin e tij me 20% të tjera për të arritur vijën e qafës së modelit në 0,085 dollarë.

Një thyerje mbi këtë dekolte do të ishte një sinjal i fortë rritës, duke filluar potencialisht një rritje përtej barrierës psikologjike prej 0,1 dollarësh.

A do të vazhdojë tendenca anash?

Pavarësisht këtyre parashikimeve optimiste afatshkurtra, aktivi pritet të përballojë presionin e konsiderueshëm të shitjes rreth shenjës 0,085 dollarë. Kjo është për shkak të bashkimit me një linjë prirjeje të pjerrët të rezistencës që historikisht ka shkaktuar korrigjime të konsiderueshme. Nëse aktivi fillon të tregojë shenja refuzimi në këtë nivel, ai mund të forcojë tendencën e vazhdimit anash.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme