Lajme

October 31, 2023

Adresa e fjetur e Dogecoin rishfaqet pas 9.8 vitesh: Implikimet dhe spekulimet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një adresë Dogecoin (DOGE) që ka qenë e fjetur për 9.8 vjet është rishfaqur papritmas, duke ndezur një valë të re interesi dhe spekulimesh. Kjo adresë e fjetur, e cila i përket një balene, përmban një total prej 5,392,984 DOGE me vlerë rreth 372,461 dollarë në kohën e shkrimit.

Adresa e fjetur e Dogecoin rishfaqet pas 9.8 vitesh: Implikimet dhe spekulimet

Aktivizimi dhe transferimi

Aktivizimi i adresës së fjetur u shkaktua nga një transferim i bërë nga portofoli. Një shumë prej 392,000 argumentesh u dërgua në një adresë të panjohur DOGE, duke sjellë vëmendjen për portofolin e fjetur më parë.

Rëndësia historike

Bazuar në moshën e kësaj portofol, ka të ngjarë që DOGE në këtë portofol të jetë blerë gjatë ditëve të para të memecoin. Dogecoin u bashkë-krijua nga Billy Markus në 2013, dhe 5,392,984 njësitë në portofol ka të ngjarë të ishin blerë me një çmim relativisht më të ulët krahasuar me çmimin aktual të tregtimit prej 0,06899 dollarë për DOGE.

Implikimet e mundshme

Rizgjimi i adresave të fjetura DOGE është bërë më i shpeshtë kohët e fundit, duke çuar në spekulime për qëllimet e pronarëve. Një teori sugjeron që pronarët mund të përgatiten të shesin monedhat e tyre, gjë që mund të ketë një ndikim të rëndësishëm në treg. Megjithatë, afati kohor dhe implikimet më të gjera të një shitjeje të tillë mbeten të pasigurta.

Veprimi i Balenës

Përveç riaktivizimit të adresave të fjetura, Dogecoin ka përjetuar edhe veprim të dukshëm të balenave. Këto transaksione në shkallë të gjerë nga balenat plotësojnë akumulimin me pakicë të DOGE dhe kontribuojnë në elasticitetin e çmimit të tij, pavarësisht nga ndjenja e tregut.

konkluzioni

Rishfaqja e papritur e një adrese të fjetur Dogecoin pas 9.8 vitesh ka krijuar kuriozitet dhe spekulime brenda komunitetit të kriptomonedhave. Rëndësia historike e portofolit dhe implikimet e mundshme të rishfaqjes së tij kanë ndezur diskutime për të ardhmen e DOGE. Ndërsa tregu vazhdon të evoluojë, mbetet për t'u parë se si do të zhvillohet kjo ngjarje dhe ndikimi i saj në peizazhin më të gjerë të kriptomonedhave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme