Lajme

October 31, 2023

Altcoins gati për tubim shpërthyes: analisti parashikon rritje të konsiderueshme

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Altcoins vendosin skenën për një tubim shpërthyes

Një analist që parashikoi me saktësi majën e tregut të rritjes së Bitcoin 2021, beson se altcoins janë të gatshëm për një rritje të konsiderueshme. Analisti me pseudonim, i njohur si Pentoshi, ka një ndjekës të madh në platformën e mediave sociale X, ku ndan njohuritë e tij. Sipas Pentoshit, disa altcoin mund të përjetojnë një rritje të konsiderueshme që zgjat deri në gjashtë javë.

Altcoins gati për tubim shpërthyes: analisti parashikon rritje të konsiderueshme

Pentoshi e pranon se mendimi i tij mund të jetë i pasaktë, por ai përmend tregues të shumtë që mbështesin parashikimin e tij. Ai planifikon të japë një shpjegim të detajuar në një temë të ardhshme.

Për sa i përket altcoins specifik, Pentoshi ofron pikëpamjen e tij për disa. Ai këshillon kujdes kur merret parasysh Injective (INJ) e decentralizuar e shkëmbimit të derivateve, pasi aktualisht është afër një niveli të fortë historikisht të rezistencës. Pentoshi sugjeron të presësh për një çmim më të ulët ose një rikuperim të pastër mbi nivelin e rezistencës përpara se të shqyrtosh një blerje.

Në kohën e shkrimit, INJ po tregtohet me 12,12 dollarë.

Pentoshi përmend gjithashtu tokenin vendas të Rollbit (RLB), të cilin ai po e monitoron nga afër. Ai sugjeron të presësh që token të arrijë nivele të reja përpara se të shqyrtohet një investim.

RLB aktualisht vlerësohet në 0,18 dollarë.

Polygon (MATIC), një zgjidhje e shkallëzimit të shtresave 2, është një tjetër altcoin që Pentoshi diskuton. Ai beson se MATIC është në rrugën e duhur për të arritur gamën 0,70 dollarë në të ardhmen e afërt.

MATIC aktualisht po tregtohet me 0,63 dollarë.

Së fundmi, Pentoshi thekson Fetch.AI (FET), një altcoin i inteligjencës artificiale (AI). FET kohët e fundit depërtoi një nivel kyç të rezistencës dhe duket se është në një trend rritës. Pentoshi shpreh interes për blerjen e FET me një çmim më të ulët, por tashmë ka iniciuar një pozicion të vogël.

FET aktualisht po tregtohet me 0,29 dollarë.

Si përfundim, analiza e Pentoshit sugjeron se altcoins po përgatiten për një rritje të rëndësishme. Megjithatë, investitorët duhet të jenë të kujdesshëm dhe të kryejnë kërkimet e tyre përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme