Lajme

October 31, 2023

Analiza e Bitcoin dhe Solana: Vështrime për investitorët

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Një analist i kriptove ka ekzaminuar së fundmi grafikët e Bitcoin (BTC) dhe Solana (SOL) për të dhënë njohuri mbi statusin e tyre aktual.

Analiza e Bitcoin dhe Solana: Vështrime për investitorët

Analiza e Bitcoin

Analisti sugjeron që BTC mund të mos ketë arritur ende gamën e saj të lartë. Ata propozojnë që nëse nuk është gjetur rezistenca e lartë e diapazonit të kuq, mund të ndodhë një gjurmim më i thellë gjatë periudhës së ardhshme 175-ditore Para-Përgjysmimit. Analisti këshillon grumbullimin gjatë një gjurmimi më të thellë në zonën portokalli, ri-akumulimin në zonën e kuqe dhe mbajtjen për jetën e shtrenjtë (HODL) në zonën e gjelbër.

BTC aktualisht vlerësohet në 33,924 dollarë, duke treguar një rritje prej 14.5% në shtatë ditët e fundit.

Analiza Solana

Sipas analistit, Solana është në rrugën e duhur për të arritur mbylljen e saj më të lartë mujore që nga prilli 2021. Më parë, SOL do të kalonte shkurtimisht nivelin e rezistencës së zezë prej 23,89 dollarë përpara se të tërhiqej poshtë tij. Megjithatë, tani duket se SOL ka shpërthyer nga diapazoni portokalli-zi dhe është mbledhur në zonën vjollcë.

Analisti sugjeron se diapazoni 32-45 dollarë potencialisht mund të veprojë si mbështetje për SOL, pasi zona e purpurt ka shërbyer historikisht si një nivel i rëndësishëm mbështetjeje. Ata gjithashtu vërejnë se mbështetësit e fortë nuk bëhen domosdoshmërisht rezistenca të forta. Për të konfirmuar fuqinë e SOL, është thelbësore që kriptomonedha të arrijë mbylljen e qirinjve brenda dhe brenda zonës së purpurt.

SOL aktualisht vlerësohet në 32,10 dollarë, duke reflektuar një rritje prej 18,5% në javën e fundit.

Si përfundim, analiza e analistit për grafikët e Bitcoin dhe Solana ofron njohuri të vlefshme për investitorët. Është e rëndësishme të merret parasysh diapazoni i mundshëm i lartë për BTC dhe niveli i mbështetjes për SOL në mënyrë që të merren vendime të informuara për investime.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme