Lajme

November 1, 2023

Balenat drejtojnë trendin në rritje të XRP në mes të optimizmit të padisë së Ripple

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

XRP ka fituar vëmendjen e entuziastëve të kriptos pasi balenat vazhdojnë të lëvizin XRP, duke çuar në lëvizje të forta në rritje.

Balenat drejtojnë trendin në rritje të XRP në mes të optimizmit të padisë së Ripple

Transferim i rëndësishëm i argumenteve XRP

Më 1 nëntor, një transferim i rëndësishëm prej mbi 412.89 milionë tokenave XRP me vlerë 248 milionë dollarë u raportua nga platforma e shërbimit të gjurmimit të kriptove Whale Alert. Shenjat u transferuan nga një portofol i panjohur në një portofol të ri të panjohur.

Transaksionet e fundit anonime XRP

Në 24 orët e fundit, shumë balena kanë zhvendosur argumentet XRP në kuletat anonime. Disa nga këto transaksione u shoqëruan me zhbllokimin e ruajtjes nga kuletat e lidhura me Ripple. Një transaksion zhbllokoi 400 milionë argumente XRP me vlerë 239 milionë dollarë, ndërsa një tjetër zhbllokoi 100 milionë tokena XRP me vlerë gati 59 milionë dollarë. Për më tepër, Ripple bëri gjithashtu një transaksion prej 50 milionë tokenash XRP (me vlerë 29,870,608 dollarë) në një portofol anonim.

Padia e Ripple dhe ndjenjat e investitorëve

Transferimet e fundit sugjerojnë që XRP do të vazhdojë të marrë mbështetje nga optimizmi i vazhdueshëm në lidhje me padinë e Ripple Labs kundër SEC. Kjo ndjenjë pozitive po i shtyn investitorët të mbajnë një qasje pozitive ndaj tregut Ripple XRP, duke parashikuar përparim të shpejtë.

Spekulimet dhe akumulimi i balenave

Sidoqoftë, ka spekulime brenda komunitetit të kriptove për një lidhje të mundshme midis një prej portofolave ​​anonime dhe Ripple Labs. Këto transaksione të njëpasnjëshme nxjerrin në pah një prirje ku balenat po grumbullojnë rregullisht miliona token XRP.

Çmimi aktual i XRP dhe të dhënat e tregut

Deri më tani, XRP po tregtohet me 0,59968864 dollarë me një vëllim tregtimi 24-orësh prej 1,738,778,807 dollarë. Çmimi ka pësuar rënie -1.01% në 24 orët e mëparshme. Kapaku i drejtpërdrejtë i tregut të XRP është 32,119,628,590 dollarë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme