Lajme

November 1, 2023

Balenat kripto lëvizin miliona në Ethereum dhe Shiba Inu: Çfarë duhet të dini

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Balenat kripto kohët e fundit kanë bërë transferime të rëndësishme të Ethereum (ETH) dhe Shiba Inu (SHIB) me vlerë qindra miliona dollarë. Këto transaksione u zbuluan nga gjurmuesi i zinxhirit bllokues Whale Alert.

Balenat kripto lëvizin miliona në Ethereum dhe Shiba Inu: Çfarë duhet të dini

Transferet Ethereum

Sipas të dhënave në zinxhir të marra nga Whale Alert, një mbajtës i madh kriptosh zhvendosi 150,000 ETH nga një portofol i panjohur në shkëmbimin e kriptove Kraken. Ky transferim u krye në tre transaksione të veçanta, secili i përbërë nga një shumë e barabartë ETH. Vlera totale e ETH e zhvendosur ishte afërsisht 269.8 milion dollarë. Në kohën e shkrimit, Ethereum po tregtohet me 1,803 dollarë.

Transferimi i Shiba Inu

Whale Alert zbuloi gjithashtu një transferim të rëndësishëm të Shiba Inu memecoin. Një balenë zhvendosi gati 4.5 trilion SHIB, me vlerë pak më pak se 36 milionë dollarë, nga një portofol i panjohur në një portofol tjetër të panjohur. Çmimi aktual i tregtimit të Shiba Inu është 0,00000799 dollarë.

Transferime të tjera

Përveç transferimeve të Ethereum dhe Shiba Inu, Whale Alert identifikoi mbajtës të mëdhenj të kriptove që zhvendosnin sasi të ndryshme të XRP dhe Solana (SOL). Vlera e kombinuar e këtyre transfertave është mbi 98 milionë dollarë. XRP aktualisht vlen 0,604 dollarë, ndërsa Solana tregtohet me 36,60 dollarë.

konkluzioni

Këto transferime të fundit nga balenat e kriptove nxjerrin në pah lëvizjen e konsiderueshme të fondeve brenda tregut të kriptomonedhave. Investitorët duhet të jenë të informuar për transaksione të tilla dhe t'i marrin parasysh ato kur marrin vendime për investime.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme