Lajme

November 9, 2023

Dogecoin (DOGE) i gatshëm për një lëvizje të rëndësishme lart, parashikon analisti

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një strateg i ndjekur gjerësisht i kriptove beson se Dogecoin (DOGE) po përgatitet për një lëvizje të rëndësishme në rritje. Analisti me pseudonim, Kaleo, parashikon që DOGE do të ndjekë hapat e altcoins të tjerë që kanë përjetuar së fundmi përfitime të konsiderueshme.

Dogecoin (DOGE) i gatshëm për një lëvizje të rëndësishme lart, parashikon analisti

Konsolidimi Afatshkurtër

Kaleo sugjeron që DOGE mund të konsolidohet në afat të shkurtër përpara se të përjetojë një rritje. Ai vë në dukje trendin pozitiv në altcoin dhe e ka të vështirë të besojë se Dogecoin nuk do të dalë nga diapazoni i tij aktual.

Rally e mundshme e çmimeve

Analiza e grafikut të Kaleo tregon se DOGE mund të rritet mbi 0,083 dollarë deri më 13 nëntor, duke rezultuar në fitime mbi 12% në më pak se një javë.

Qëndrimi bullish i mbështetur nga grafiku DOGE/BTC

Qëndrimi bullish i Kaleo për Dogecoin mbështetet më tej nga veprimi i çmimeve të grafikut DOGE/BTC. Ai vëren se DOGE/BTC tani po tregton mbi një rezistencë diagonale njëvjeçare, duke sugjeruar një shpërthim.

Çmimi i parashikuar DOGE/BTC

Sipas grafikut të Kaleo, DOGE/BTC mund të rritet deri në 0.00000550 BTC (0.19 dollarë). Aktualisht, çifti po tregtohet me 0.00000209 BTC, ekuivalente me afërsisht 0.074 dollarë.

konkluzioni

Si përfundim, analiza e Kaleo dhe parashikimet e grafikut tregojnë se Dogecoin po përgatitet për një lëvizje të pjerrët në drejtim të lart. Investitorët mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë potencialin për konsolidim afatshkurtër përpara një rritjeje të mundshme të çmimeve. Veprimi pozitiv i çmimeve i DOGE/BTC mbështet më tej qëndrimin bullish ndaj Dogecoin. Megjithatë, është e rëndësishme që investitorët të kryejnë kërkimet e tyre dhe të tregojnë kujdes kur bëjnë investime me rrezik të lartë në kriptovaluta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme