Lajme

November 24, 2023

Dogecoin: Rritja e parashikuar e vlerës dhe potenciali afatgjatë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një analist i ndjekur nga afër parashikon se Dogecoin (DOGE), aktivi popullor meme me temën e qenve, po përgatitet për një rritje të konsiderueshme në vlerë. Ky projeksion bazohet në rritjen e fundit të transaksioneve DOGE që tejkalojnë 100,000 dollarë, duke treguar interes në rritje nga investitorët institucionalë dhe balenat.

Dogecoin: Rritja e parashikuar e vlerës dhe potenciali afatgjatë

Ndjenja bullish

Një tjetër strateg i kriptove, Kaleo, ndan ndjenjën rritëse ndaj Dogecoin, duke parashikuar një rritje të konsiderueshme në javën ose dy. Ai parashikon që DOGE do të arrijë rreth 0,15 dollarë gjatë këtij tubimi. Megjithatë, ai beson se tubimi 'i vërtetë' DOGE do të ndodhë në vitin 2024.

Lëvizja Afatshkurtër

Kaleo pret që Dogecoin të fillojë të lëvizë më lart në të ardhmen e afërt, me një rritje të mundshme ditore në intervalin 9-10 cent, e ndjekur nga një rritje në afërsisht 0,15 dollarë. Ndërsa ai nuk parashikon që DOGE të kalojë njëzet cent në këtë tubim, ai mbetet optimist për potencialin e monedhës.

Perspektiva Afatgjate

Edhe pse analisti beson se grumbullimi i vërtetë i DOGE nuk do të fillojë deri në vitin 2024, ai sugjeron që investitorët mund të gëzojnë ende disa fitime para kësaj. Ai përmend rëndësinë e rezistencës së lartë kohore në çiftin BTC rreth 550 satoshis, gjë që ndikon në shifrën 20 cent.

Çmimi aktual

Në kohën e shkrimit, Dogecoin po tregtohet me 0,075 dollarë, duke reflektuar një rritje prej 1,5% për ditën.

konkluzioni

Si përfundim, analiza e analistit sugjeron se Dogecoin është i gatshëm për një rritje të konsiderueshme në vlerë. Ndërsa një rritje afatshkurtër pritet në javën e ardhshme ose dy, tubimi 'i vërtetë' parashikohet të ndodhë në vitin 2024. Investitorët duhet t'i marrin parasysh këto njohuri kur marrin vendime për investime në lidhje me Dogecoin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme