Lajme

February 14, 2024

Modeli i mundshëm i ndryshimit të rënies që shfaqet për tregtarët e Ethereum

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Tregtarët e Ethereum po vërejnë një model të mundshëm të ndryshimit të rënies në grafikun ETH. Modeli, i njohur si një majë e dyfishtë, përbëhet nga dy maja të njëpasnjëshme me nivele të ngjashme çmimesh, të ndara nga një kufi i moderuar. Ky model sugjeron që momenti rritës po dobësohet dhe se arinjtë së shpejti mund të marrin kontrollin.

Modeli i mundshëm i ndryshimit të rënies që shfaqet për tregtarët e Ethereum

Implikimet për Ethereum

Formimi i një modeli të dyfishtë të sipërm është një shkak për shqetësim për tregtarët e Ethereum. Ndërsa Ethereum i afrohet një niveli kritik të rezistencës të vendosur më 12 janar, depërtimi i këtij tavani është thelbësor për ruajtjen e trajektores së tij në rritje. Megjithatë, vëllimi në rënie që shoqëron rritjet e fundit të çmimeve ngre dyshime për qëndrueshmërinë e rritjes.

Pasojat e mundshme

Nëse Ethereum nuk arrin të kapërcejë rezistencën e 12 janarit, ai mund të tërhiqet në pragun tjetër të rëndësishëm në 2,500 dollarë. Ky nivel çmimi ka vepruar më parë si një zonë mbështetëse psikologjike dhe teknike, duke ofruar një trampolinë për mitingje dhe një jastëk gjatë korrigjimeve. Një rënie në këtë nivel do të përfaqësonte një përmirësim të konsiderueshëm nga nivelet më të larta të fundit dhe mund të nxiste më tej ndjenjën e rënies në treg.

Shenjat paralajmëruese

Ndërsa modeli i dyfishtë i sipërm nuk është konfirmuar ende, modeli aktual i grafikut dhe treguesit e vëllimit shërbejnë si një paralajmërim. Kombinimi i një niveli të mundshëm të dyfishtë dhe vëllimit në rënie sugjeron mungesën e bindjes midis blerësve, duke treguar se rally mund të mos jetë e qëndrueshme. Tregtarët këshillohen të tregojnë kujdes dhe të monitorojnë nga afër tregun për një shpërthim mbi rezistencën ose një konfirmim të modelit të dyfishtë të majës me një thyerje poshtë kufirit midis majave.

konkluzioni

Tregtarët e Ethereum duhet të jenë të vetëdijshëm për modelin e mundshëm të ndryshimit të rënies që formohet në grafikun ETH. Thyerja e nivelit kritik të rezistencës është thelbësore për lëvizjen e vazhdueshme lart të Ethereum. Megjithatë, vëllimi në rënie dhe mundësia e një modeli të dyfishtë të sipërme tregojnë një ndryshim të mundshëm në treg. Tregtarët duhet të tregojnë kujdes dhe të monitorojnë nga afër tregun për zhvillime të mëtejshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme