Lajme

October 31, 2023

Monedha Pepe: Nivelet e mbështetjes dhe përmbysja e mundshme në mes të rënies së fundit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Rënia e fundit në tregun e kriptomonedhave ka ndikuar në rritjen e rikuperimit të monedhës Pepe, duke shkaktuar një përmbysje dhe gërryerje të vlerës së tregut të aktivit me rreth 13.35% gjatë katër ditëve të fundit. Megjithatë, ka nivele kyçe që mund të mbështesin blerësit dhe potencialisht të rifillojnë rikuperimin e mëparshëm.

Monedha Pepe: Nivelet e mbështetjes dhe përmbysja e mundshme në mes të rënies së fundit

Furnizimi i përgjithshëm dhe korrigjimi i vogël

Çmimi i monedhës Pepe goditi një pengesë të konsiderueshme në pikën e çmimit 0.000001369 dollarë, duke çuar në një përmbysje të rënies. Kjo ka shkaktuar një korrigjim të vogël përpara se aktivi të vazhdojë rikuperimin e tij. Presioni i përgjithshëm i shitjes mbetet i paprekur, siç tregohet nga refuzimi i çmimit në nivelin 0.0000012 $.

Nivelet e mbështetjes

Për të mbajtur terren më të lartë dhe për të rifilluar trajektoren rritëse, blerësit mund të gjejnë mbështetje në nivelin 0.00000105 $, i cili ka potencialin të ofrojë mbështetje të fortë gjatë tërheqjes aktuale. Për më tepër, niveli i korrigjimit të Fibonaccit 38.2% përputhet me këtë nivel mbështetjeje. Nëse monedha stabilizohet ose në nivelin 0,00000105 $ ose në nivelin pasues 0,0000098 $ (që korrespondon me nivelin e korrigjimit 50%), ajo është e gatshme të vazhdojë kursin e saj rritës.

Përmbysja e mundshme

Nëse monedha Pepe stabilizohet në nivelet e mbështetjes të përmendura më lart, ajo ka potencialin të rritet në 0.00000145 dollarë, që është 25% më e lartë se çmimi i saj aktual i tregtimit.

Krahasimi me kriptovalutat e tjera meme

Në tre muajt e fundit, monedha Pepe, së bashku me kriptovalutat e tjera të njohura si DOGE dhe SHIB, kanë demonstruar kryesisht lëvizje anësore. Megjithatë, monedha Pepe fitoi tërheqje të konsiderueshme në pjesën e fundit të tetorit, duke thyer rezistencën e lartë të lëkundjes së mëparshme në 0.0000008 dollarë. Kjo e pozicionon aktivin në mënyrë të favorshme për lëvizje shtesë lart.

Si përfundim, ndërsa rënia e fundit ka shkaktuar një përmbysje të çmimit të monedhës Pepe, ka nivele kyçe të mbështetjes që potencialisht mund të shkaktojnë një korrigjim të vogël dhe të rifillojnë rimëkëmbjen e mëparshme. Blerësit duhet të monitorojnë qëndrueshmërinë e monedhës në nivelet e mbështetjes të përmendura dhe të marrin në konsideratë avantazhet e mundshme. Ndërsa tregu më i gjerë tregon shenja rikuperimi, monedha Pepe mbetet në një pozicion të favorshëm për lëvizje shtesë në rritje.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme