Lajme

October 31, 2023

Ngritja e tendencave në rritje dhe ndikimi i mundshëm i ngjarjes së përgjysmimit në tregun e kriptove

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Në një shënim të fundit kërkimor, Charlie Morris, themeluesi dhe kryetar i ByteTree, theksoi gjerësinë e përmirësuar të tregut të kriptove. Ai përmendi se trendet rënëse po bëhen të pakta, ndërsa tendencat rritëse janë në rritje. Ky trend pozitiv mund të jetë potencialisht i rëndësishëm për industrinë e kriptove.

Ngritja e tendencave në rritje dhe ndikimi i mundshëm i ngjarjes së përgjysmimit në tregun e kriptove

Ngritja e tendencave në rritje

Sipas Morris, tendencat në rritje në tregun e kriptove po fitojnë vrull. Kjo është një shenjë inkurajuese për investitorët dhe entuziastët. Rritja e numrit të tendencave rritëse tregon një lëvizje të mundshme rritëse në treg.

Përgjysmimi dhe ndikimi i tij

Morris gjithashtu përmendi se ngjarja e përgjysmimit është vetëm gjashtë muaj larg. Kjo ngjarje, e cila ndodh në botën e kriptomonedhës, përfshin përgjysmimin e shpërblimit për nxjerrjen e monedhave të reja. Ngjarja e përgjysmimit ka pasur historikisht një ndikim pozitiv në çmimin e kriptomonedhave dhe shfaqja e saj e ardhshme shton optimizmin në treg.

Roli i Fed

Për më tepër, Morris vuri në dukje se Rezerva Federale ka të ngjarë të fillojë të shtypë para përsëri së shpejti. Kjo deklaratë sugjeron se kushtet aktuale ekonomike mund të çojnë në rritje të inflacionit. Në një skenar të tillë, kriptovalutat mund të shërbejnë si një mbrojtje kundër inflacionit.

konkluzioni

Në përmbledhje, gjerësia e tregut të kriptove po përmirësohet, me tendencat rënëse duke u bërë më pak të zakonshme dhe tendencat në rritje në rritje. Ngjarja e ardhshme e përgjysmimit dhe potenciali për rritjen e inflacionit e bëjnë këtë një kohë emocionuese për industrinë e kriptove. Investitorët dhe entuziastët duhet të vëzhgojnë me vëmendje këto zhvillime dhe të marrin në konsideratë mundësitë që ato paraqesin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme