Lajme

February 13, 2024

Përditësimi i tregut: BNB dhe ADA tregojnë lëvizje pozitive të çmimeve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Në përditësimin e fundit të tregut, është vërejtur se demat janë ende në kontroll të tregut, siç raportohet nga CoinMarketCap. Ky artikull ofron një përmbledhje të monedhave kryesore dhe performancës së tyre të fundit.

Përditësimi i tregut: BNB dhe ADA tregojnë lëvizje pozitive të çmimeve

Monedha Binance (BNB)

Binance Coin (BNB) ka pësuar një rritje prej 2.70% në normën e saj gjatë 24 orëve të fundit. Pavarësisht kësaj rritjeje, parashikohet që BNB-së mund të kërkojë më shumë kohë për të mbledhur vrull për lëvizje të mëtejshme. Si rezultat, konsolidimi në intervalin 320-330 dollarë pritet deri në fund të javës. Aktualisht, BNB po tregtohet me 326 dollarë.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) ka treguar fitime më të mëdha në krahasim me BNB, me një rritje prej 3.31%. Tregtarët këshillohen të monitorojnë grafikun ditor dhe t'i kushtojnë vëmendje mbylljes së qirinjve në lidhje me nivelin e rezistencës së formuar së fundmi prej 0,5654 $. Nëse shiriti mbyllet afër ose mbi këtë nivel pa një fitil të gjatë, ka të ngjarë që rritja të vazhdojë drejt zonës 0,58 $. ADA aktualisht po tregtohet me 0,5523 dollarë.

konkluzioni

Si përfundim, përditësimi i tregut nxjerr në pah dominimin e vazhdueshëm të demave në treg. BNB dhe ADA kanë përjetuar të dyja lëvizje pozitive të çmimeve, ku BNB pritet të konsolidohet në afat të shkurtër dhe ADA tregon potencial për rritje të mëtejshme. Tregtarët këshillohen të qëndrojnë të informuar dhe të marrin vendime për investime bazuar në hulumtime të plota dhe konsultime me ekspertë financiarë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme