Lajme

February 12, 2024

Rënia e tregut të kriptomonedhave: Çmimet e Bitcoin, Ethereum dhe XRP bien

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Sipas CoinMarketCap, tregu i kriptomonedhave pësoi një rënie të çmimeve. Bitcoin (BTC) u ul me 1% gjatë 24 orëve të fundit, Ethereum (ETH) ra me 1.72%, dhe XRP ra me 2.88%.

Rënia e tregut të kriptomonedhave: Çmimet e Bitcoin, Ethereum dhe XRP bien

Bitcoin (BTC)

Në grafikun ditor, çmimi i Bitcoin i është afruar nivelit të rezistencës prej 49,027 dollarë. Tregtarët duhet të jenë të kujdesshëm pasi çmimi mbetet nën këtë shenjë, duke treguar një korrigjim të mundshëm. Për më tepër, Bitcoin ka bërë një shpërthim të rremë të kulmit të djeshëm, i cili është një sinjal bearish. Ka të ngjarë që së shpejti çmimi të bjerë në zonën e 47,000 dollarëve. Në kohën e shtypit, Bitcoin po tregtohet me 47,883 dollarë.

Ethereum (ETH)

Ethereum ka pësuar një rënie më të madhe në krahasim me Bitcoin, duke rënë me 1.72%. Çmimi i ETH ka qenë në rënie pas një shpërthimi të rremë të nivelit 2,524 dollarë. Nëse qiri i sotëm mbyllet rreth niveleve aktuale, tregtarët mund të dëshmojnë një provë të zonës 2,400-2,450 dollarë këtë javë. Aktualisht, Ethereum po tregtohet me 2,485 dollarë.

XRP

XRP ka qenë humbësi më i madh në treg sot, duke rënë me 2.88%. Shkalla e XRP është e dobët pas dështimit për të rregulluar mbi zonën 0,54 $. Tregtarët duhet të parashikojnë një korrigjim të mëtejshëm në zonën jetike prej 0,50 $. Në kohën e shtypit, XRP po tregtohet me 0,5183 dollarë.

Si përfundim, tregu i kriptomonedhave ka pësuar një rënie të çmimeve, me Bitcoin, Ethereum dhe XRP të gjitha në rënie. Tregtarët duhet të jenë të kujdesshëm dhe të marrin në konsideratë mundësinë për korrigjime të mëtejshme. Është e rëndësishme të kryeni kërkime të plota dhe të konsultoheni me ekspertë financiarë përpara se të merrni ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme