Lajme

November 15, 2023

Rritja e çmimit të tokenit DYDX dhe zhbllokimi i ardhshëm i tokenit: Çfarë duhet të dinë investitorët

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Gjatë 30 ditëve të fundit, çmimi i tokenit DYDX është më shumë se dyfishuar pasi spekulatorët presin me padurim migrimin e tij nga Ethereum në zinxhirin dYdX. Sidoqoftë, ekziston një efekt i mundshëm zbutës në ndjenjën e tregut për shkak të një zhbllokimi të madh të tokenit të planifikuar në pak më shumë se dy javë.

Rritja e çmimit të tokenit DYDX dhe zhbllokimi i ardhshëm i tokenit: Çfarë duhet të dinë investitorët

Zhbllokimi i Tokenit

Aktualisht, ka 179 milionë tokena DYDX në qarkullim. Sidoqoftë, zhbllokimi i ardhshëm i tokenit do të rrisë furnizimin qarkullues në 395 milionë token, sipas token.unlocks.

konkluzioni

Ndërsa rritja e fundit e çmimeve të tokenit DYDX ka krijuar emocione te investitorët, zhbllokimi i ardhshëm i tokenit mund të sjellë rritje të ofertës në treg, duke ndikuar potencialisht në çmim. Investitorët duhet ta marrin parasysh me kujdes këtë faktor kur marrin vendime për investime.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme