Lajme

November 16, 2023

Rritja e aktivitetit të balenave dhe adresave të reja e çojnë çmimin YFI në 10,242 dollarë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një protokoll financimi i decentralizuar i bazuar në Ethereum (DeFi) ka përjetuar një rritje të konsiderueshme të çmimit për shkak të një rritje të kohëve të fundit në aktivitetin e balenave dhe adresave të reja. Aseti vendas i protokollit, YFI, aktualisht tregtohet me 10,242 dollarë.

Rritja e aktivitetit të balenave dhe adresave të reja e çojnë çmimin YFI në 10,242 dollarë

Rritja e aktivitetit të balenave dhe adresave të reja

Sipas firmës kripto-analitike Santiment, numri i transaksioneve YFI me vlerë më shumë se 100,000 dollarë ka arritur së fundmi nivelin e tij më të lartë që nga korriku 2022. Për më tepër, rritja e adresave të reja është rritur në mënyrë eksponenciale, siç raportohet nga Santiment.

Performanca e lartë dhe aktuale e YFI-së gjatë gjithë kohës

Megjithë fitimet e fundit, YFI është ende në rënie me gati 89% nga niveli i tij më i lartë i të gjitha kohërave prej 90,786 dollarë, i cili u arrit në maj 2021.

Tarifat Ethereum në rritje

Santiment gjithashtu thekson se tarifat e Ethereum janë rritur përsëri në nivelet e tyre më të larta në katër muaj.

Paragjykimi bullish në tregun e kriptove

Santiment sugjeron që tregtarët e aseteve dixhitale në tregun e përgjithshëm të kriptove ende mbajnë një paragjykim të madh. Kjo prirje historike shpesh ka çuar në rrafshimin ose zbehjen e tregut.

konkluzioni

YFI, aktivi i kriptos i renditur i 129-ti sipas kapitalit të tregut, ka parë një rritje të jashtëzakonshme prej mbi 71% në shtatë ditët e fundit. Megjithatë, investitorët duhet të tregojnë kujdes dhe të kryejnë kërkime të plota përpara se të angazhohen në investime me rrezik të lartë në Bitcoin, kriptovaluta ose asete dixhitale.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme