Lajme

November 8, 2023

Rritja e mundshme e çmimeve të Bitcoin gjatë tubimit të Santa Claus

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Tubimi i Santa Claus, një fenomen i vërejtur në bursë, mund të ketë një ndikim pozitiv në çmimet e Bitcoin. Sipas Matrixport, një ofrues kryesor i shërbimeve financiare të kriptomonedhave, ekziston mundësia e një rritjeje të çmimeve të Bitcoin në të ardhmen e afërt.

Rritja e mundshme e çmimeve të Bitcoin gjatë tubimit të Santa Claus

Rritja e blerësve dhe shpërbërja e Bitcoin

Gjatë orëve të tregtimit në SHBA, ka pasur një rritje të qëndrueshme të blerësve të Bitcoin. Kjo rritje e kërkesës tregon një lëvizje të mundshme në rritje të çmimeve. Për më tepër, ekziston një përpjekje e vazhdueshme që Bitcoin të shpërthejë, gjë që mbështet më tej mundësinë e një rritjeje.

Rally e mundshme e çmimeve

Matrixport sugjeron që nëse tendencat aktuale vazhdojnë, ne mund të dëshmojmë një rritje të çmimeve të Bitcoin deri në fund të muajit dhe vitit. Ky tubim mund të nxitet nga rritja e numrit të blerësve dhe shpërthimi i mundshëm i Bitcoin.

konkluzioni

Tubimi i Santa Claus paraqet një mundësi që çmimet e Bitcoin të rriten. Me rritjen e vazhdueshme të blerësve gjatë orëve të tregtimit në SHBA dhe përpjekjen e vazhdueshme që Bitcoin të shpërthejë, ekziston mundësia që çmimet të rriten në fund të muajit dhe vitit. Investitorët duhet të vëzhgojnë me vëmendje këto zhvillime dhe të marrin në konsideratë përfitimet e mundshme të pjesëmarrjes në tubimin e Santa Claus.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme