Lajme

November 8, 2023

Shoqata Aragon shpërbëhet, ofron shëlbime Ethereum për mbajtësit e ANT

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Shoqata Aragon (AA), organizata që qëndron pas Aragonit (ANT), një platformë e decentralizuar e qeverisjes në zinxhirin bllokues Ethereum (ETH), ka njoftuar shpërbërjen e saj. Si pjesë e këtij procesi, AA do të vendosë 86,343 ETH, ekuivalente me afërsisht 163 milionë dollarë, për të ofruar shpengime të Ethereum për mbajtësit e ANT.

Shoqata Aragon shpërbëhet, ofron shëlbime Ethereum për mbajtësit e ANT

Norma e shpengimit

Sipas njoftimit, mbajtësit e tokenit të qeverisjes, ANT, do të jenë në gjendje të shlyejnë monedhat e tyre me një normë fikse prej 0.0025376 ETH për ANT.

Arsyeja e shpërbërjes

AA sqaron se vendimi për shpërbërjen e shoqatës është marrë për të adresuar tensionet brenda projektit dhe për t'i dhënë kontrollin e thesarit direkt mbajtësve të ANT. Shoqata thekson se pas vitesh të përmbledhjeve të produktit, kishte shumë pak argumente ANT në qarkullim, duke rezultuar në një hendek të rëndësishëm midis vlerës së thesarit dhe kapitalit të tregut. Kjo situatë e vuri në rrezik misionin e Aragonit dhe çoi në përfundimin se struktura aktuale nuk mund të rregullohej.

Angazhimi ndaj detyrimeve dhe çështjeve rregullatore

Përveç shlyerjeve të ETH, AA ka zotuar 11 milionë dollarë për të mbuluar detyrimet e saj të papaguara dhe për të luftuar çështjet rregullatore. Shoqata planifikon të vazhdojë misionin e saj në një strukturë të përqendruar te produkti.

Takeaway

Shpërbërja e Shoqatës Aragon dhe ofrimi i shlyerjeve të Ethereum për mbajtësit e ANT shënon një ndryshim të rëndësishëm në qeverisjen e platformës Aragon. Ky vendim synon të adresojë tensionet brenda projektit dhe të sigurojë një kontroll më të drejtpërdrejtë të thesarit për mbajtësit e ANT. Angazhimi i shoqatës për të mbuluar detyrimet dhe adresimin e çështjeve rregullatore tregon përkushtimin e saj për të siguruar një tranzicion të qetë. Mbajtësit e ANT-së tani kanë mundësinë të shlyejnë argumentet e tyre me një tarifë fikse, duke i lejuar ata të marrin pjesë në të ardhmen e projektit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme