Lajme

November 6, 2023

Transferet e balenave ndezin spekulimet dhe ndjenjat bullish në komunitetin SHIB

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Whale Alert, një platformë lider për gjurmimin e kriptove, ka zbuluar së fundmi të dhëna për transferime të rëndësishme balenash që përfshijnë tokenat Shiba Inu. Këto transferime kanë ndezur spekulime brenda komunitetit të kriptove.

Transferet e balenave ndezin spekulimet dhe ndjenjat bullish në komunitetin SHIB

Transferet e balenave

Sipas Whale Alert, një portofol i panjohur transferoi një portofol mahnitës prej 4.43 trilionë SHIB, ekuivalente me 35.82 milionë dollarë, në një portofol tjetër të panjohur. Ky transferim ka tërhequr vëmendjen e entuziastëve të kriptove dhe ka sjellë një ndjenjë rritëse në tregun më të gjerë të kriptove.

Implikimet për Çmimin SHIB

Çmimi i argumenteve Shiba Inu ka pësuar luhatje të lehta për shkak të djegies dhe transferimit të vazhdueshëm të tokenëve. Aktualisht, çmimi i SHIB qëndron në 0.000008106 dollarë, me një rënie marxhinale prej 0.58% në 24 orët e fundit. Megjithatë, rritja e përgjithshme javore mbetet pozitive në 1.56%.

Përpjekjet e Komunitetit

Komuniteti Shiba Inu ka djegur në mënyrë aktive argumentet, me rreth 1,195,326 token të djegur që nga sot. Kjo ka rezultuar në një reduktim të ndjeshëm të tokenëve të përgjithshëm në qarkullim me 87.85%. Për më tepër, komuniteti ka transferuar argumente midis kuletave në vend të shkëmbimeve të centralizuara, duke treguar një përpjekje të përbashkët për të rritur tokenomikën e SHIB.

Outlook për Token

Investitorët dhe tregtarët po monitorojnë nga afër token SHIB për shkak të masave proaktive të komunitetit dhe zhvillimeve pozitive. Transferimi i balenave dhe djegia e argumenteve demonstrojnë një të ardhme premtuese për tokenin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme