Lajme

October 31, 2023

Zgjimi i portofolit Dogecoin në gjumë të gjatë ndez interesin e komunitetit kripto

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një portofol Dogecoin (DOGE) i fjetur prej kohësh është zgjuar papritur nga gjumi, duke lëvizur memecoin me vlerë qindra mijëra dollarë pas gati një dekade pasiviteti.

Zgjimi i portofolit Dogecoin në gjumë të gjatë ndez interesin e komunitetit kripto

Alert për balenë

Platforma e vëzhgimit të balenave Whale Alert fillimisht e vuri re transferimin. Sipas Whale Alert, entiteti i lashtë zhvendosi 5,392,984 DOGE me vlerë 372,461 dollarë në momentin e transferimit pasi ishte i papunë për 9.8 vjet.

Transaksionet e fundit

Gjurmuesi i Blockchain BitInfoCharts tregon se mbajtësi bëri tre transaksione të ndara më 28 tetor, të cilat e mbaruan adresën. Portofoli në fjalë mori grumbullin e tij të parë Dogecoin në dhjetor 2013 kur DOGE tregtohej me 0,00054 dollarë. BitInfoCharts zbulon gjithashtu se mbajtësi afatgjatë i DOGE printoi 366,493 dollarë fitime pasi zotëronte tokenin më të mirë të meme për pothuajse një dekadë.

Statusi aktual

Pas gjurmës së transaksionit, portofoli që mori pirgun e Dogecoin i mban ende argumentet në tërësinë e tyre. Dogecoin aktualisht po tregtohet për 0,0696 dollarë, duke përjetuar një rritje prej 1,55% në 24 orët e fundit.

konkluzioni

Zgjimi i portofolit Dogecoin të fjetur prej kohësh ka tërhequr vëmendjen e komunitetit të kriptove. Kjo ngjarje nxjerr në pah potencialin për lëvizje të rëndësishme në tregun e kriptomonedhave, edhe pas vitesh pasiviteti. Investitorët dhe entuziastët duhet të qëndrojnë të informuar dhe të përgatiten për zhvillime të papritura në botën gjithnjë në zhvillim të aseteve dixhitale.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme