Tether

November 2, 2023

Northern Data AG siguron Marrëveshje Huaje prej 575 milion € me Tether për Zgjerim dhe Zhvillim

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Northern Data AG, një nga kompanitë më të mëdha evropiane të minierave të Bitcoin, ka njoftuar se ka lidhur një marrëveshje kredie me grupin Tether. Marrëveshja e huasë, e cila përfshin Northern Data AG dhe filialet e saj, ofron një lehtësi për financimin e borxhit prej 575 milionë euro.

Northern Data AG siguron Marrëveshje Huaje prej 575 milion € me Tether për Zgjerim dhe Zhvillim

Financimi i borxhit nxit zhvillimin

Marrëveshja e huasë me grupin Tether lejon Northern Data AG të bëjë investime shtesë në të gjitha filialet e saj, duke përfshirë Taiga Cloud, Ardent Data dhe Peak Mining. Kjo do të nxisë rritjen dhe zhvillimin e mëtejshëm për kompaninë.

Financimi do të përdoret për të blerë pajisje shtesë të sofistikuara, për të zgjeruar qendrat e të dhënave të kompanisë përmes qendrave të të dhënave të zjarrta dhe për të shkallëzuar operacionet e saj të minierave të Bitcoin përmes Peak Mining. Kjo do t'i mundësojë Northern Data AG të zgjerojë ofertat e saj si ofrues i shërbimit të resë kompjuterike gjeneruese të inteligjencës artificiale në Evropë.

Tether fluturon

Tether, një emetues i monedhave të qëndrueshme, ka njoftuar së fundmi fitime të rëndësishme në stabilitetin e saj financiar. Raporti i certifikimit të tremujorit të tretë të kompanisë zbulon se pothuajse 85.7% e rezervave totale të saj mbahen në para dhe ekuivalente të saj, duke shënuar një nivel më të lartë të të gjitha kohërave për kompaninë. Kjo thekson misionin e Tether për të ruajtur likuiditetin dhe stabilitetin e kriptove.

Njoftimi i fundit nga Tether ka çuar në fitime margjinale në çmimin Tether, me tregtarët dhe investitorët që vëzhgojnë nga afër ndryshimet e mundshme të çmimeve.

Si përfundim, marrëveshja e huasë e Northern Data AG me grupin Tether ofron një nxitje të konsiderueshme për planet e zhvillimit dhe zgjerimit të kompanisë. Për më tepër, stabiliteti i fortë financiar i Tether rrit më tej besimin në tregun e kriptomonedhave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme