Tether

October 31, 2023

Tether rrit stabilitetin financiar me rezerva rekord të parave të gatshme

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Tether, një emetues i stablecoin, ka njoftuar një përmirësim të rëndësishëm në stabilitetin e tij financiar, sipas raportit të tij të certifikimit të tremujorit të tretë. Raporti zbulon se 85.7% e totalit të rezervave të saj tani mbahen në para dhe ekuivalente të parave të gatshme. Kjo shifër përfaqëson përqindjen më të lartë në historinë e kompanisë, duke nënvizuar angazhimin e Tether për të ruajtur likuiditetin dhe stabilitetin brenda ekosistemit të paqëndrueshëm të kriptove.

Tether rrit stabilitetin financiar me rezerva rekord të parave të gatshme

Pikat kryesore:

  • Raporti i certifikimit të tremujorit të tretë të Tether tregon një rritje të konsiderueshme në stabilitetin financiar.
  • 85.7% e rezervave totale të Tether mbahen në para dhe ekuivalente të saj, përqindja më e lartë në historinë e kompanisë.
  • Tether demonstron një qasje të kujdesshme ndaj menaxhimit financiar me alokimin strategjik të aktiveve.
  • Kompania ka 72.6 miliardë dollarë në bono thesari të SHBA, 1.7 miliardë dollarë në Bitcoin dhe 3.1 miliardë dollarë në ar.

Raporti financiar i fundit i Tether tregon një ndryshim të qartë strategjik, duke u fokusuar më shumë në paratë e gatshme dhe duke reduktuar kreditë e siguruara me 330 milionë dollarë. Kjo qasje proaktive i përgjigjet drejtpërdrejt praktikave financiare të shqyrtuara me të cilat është përballur firma, duke treguar përkushtimin e saj ndaj transparencës dhe përgjegjësisë financiare.

Pavarësisht luhatjeve në çmimet e arit dhe Bitcoin, stabiliteti financiar i Tether mbetet i paprekur, duke mbajtur një rezervë të qëndrueshme të tepërt. Që nga 30 shtatori 2023, aktivet e konsoliduara të firmës qëndrojnë në një vlerë mbresëlënëse 86.4 miliardë dollarë kundrejt 83.2 miliardë dollarëve në detyrime. Kjo bazë solide financiare siguron stabilitetin e monedhës së qëndrueshme USDT, e cila vazhdon të dominojë tregun me një kapitalizim tregu 84 miliardë dollarë.

Zbulimi më i fundit financiar i Tether përshkruan një pamje të një kompanie që jo vetëm po përballet me stuhinë e kriptove, por po kalon strategjikisht përmes saj me një vizion të qartë për stabilitet dhe rritje. Me investime të konsiderueshme në energjinë dhe kërkimin e qëndrueshëm, Tether po pozicionohet si një operator stabilcoin i orientuar drejt së ardhmes, i gatshëm të përshtatet dhe të lulëzojë në peizazhin e kriptomonedhave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme