Lajme

February 12, 2024

Çmimet e Bitcoin dhe Ethereum rriten, por korrigjimi i mundshëm

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Sipas CoinStats, shumica e monedhave po përjetojnë një prirje rritëse në ditën e fundit të javës. Bitcoin (BTC) ka shënuar një rritje prej 1.72% në çmim që nga dita e djeshme, duke arritur një nivel afër 49,048 dollarë. Sidoqoftë, tregtarët duhet të monitorojnë nga afër mbylljen e qirinjve, pasi një rënie nën kulmin e djeshëm mund të tregojë një korrigjim në zonën më të afërt të mbështetjes në 46,000 dollarë. Në kohën e shkrimit, Bitcoin po tregtohet me 48,122 dollarë.

Çmimet e Bitcoin dhe Ethereum rriten, por korrigjimi i mundshëm

Nga ana tjetër, Ethereum (ETH) ka fituar më pak se Bitcoin, me një rritje prej 0.71% në çmim. Nga një këndvështrim teknik, Ethereum duket më i bearishëm se Bitcoin, pasi qiriri i përditshëm pritet të mbyllet shumë larg kulmit të tij. Nëse nuk ka ndryshime të rëndësishme deri në fund të ditës, mund të parashikohet një rënie lokale në zonën $2,400-$2,450. Aktualisht, Ethereum po tregtohet me 2,508 dollarë.

Është e rëndësishme të theksohet se informacioni i dhënë në U.Today është vetëm për qëllime informative dhe nuk duhet të konsiderohet si këshillë financiare. Përpara se të merrni ndonjë vendim investimi, rekomandohet të bëni një hulumtim të plotë dhe të konsultoheni me ekspertë financiarë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme