Lajme

November 15, 2023

Çmimet elastike SOL: Falimentimi, Transfertat dhe Kërkesa e Tregut

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Në nëntor 2022, çmimet e SOL pësuan një rënie të ndjeshme pas një raporti të CoinDesk që nxori në pah dobësitë e mundshme në perandorinë e Bankman-Fried. Sidoqoftë, ndjenja është përmirësuar që atëherë pasi titani dikur i kriptove u burgos dhe u shpall fajtor për shtatë akuza.

Çmimet elastike SOL: Falimentimi, Transfertat dhe Kërkesa e Tregut

Shenjat e falimentuara FTX dhe SOL

Për më tepër, kuletat e lidhura me shkëmbimin e falimentuar të kriptove FTX, i cili kontrollohet nga grupi i debitorëve, thuhet se kanë transferuar rreth 102 milionë dollarë tokena SOL në shkëmbime të ndryshme të kriptove në muajt e fundit. Kjo lëvizje drejt shkëmbimeve sugjeron një shitje të mundshme të këtyre argumenteve në tregun e hapur. Çuditërisht, pavarësisht këtij aktiviteti, çmimet e SOL kanë vijuar të rriten.

konkluzioni

Pavarësisht goditjes fillestare ndaj çmimeve të SOL-it të shkaktuar nga zbulimet për perandorinë e Bankman-Fried, ndjenja është rikuperuar. Transferimi i argumenteve SOL nga shkëmbimi i falimentuar FTX në shkëmbime të tjera kriptosh mund të tregojë një shitje të këtyre argumenteve, por nuk ka ndikuar negativisht në çmimet e SOL. Kjo sugjeron se ka ende kërkesë të fortë për SOL në treg. Investitorët duhet të monitorojnë nga afër situatën dhe të marrin në konsideratë mundësitë e mundshme të paraqitura nga qëndrueshmëria e SOL.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme