Lajme

October 31, 2023

Çmimi Ethereum: Korrigjimi dhe rikuperimi i mundshëm drejt 2,000 dollarëve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Në dy javët e fundit, çmimi i Ethereum ka përjetuar një rritje të konsiderueshme, duke rikuperuar nivele thelbësore të rezistencës në 1,600 dollarë dhe 1,700 dollarë. Megjithatë, aktivi tani po përballet me erëra të kundërta pasi Bitcoin përpiqet të kalojë kufirin e 35,000 dollarëve, duke çuar në rritjen e presionit të shitjes në të gjithë tregun e kriptove. Kjo ka bërë që rikuperimi i ETH të ngecë rreth nivelit 1,800 dollarë, duke ngritur shqetësime për një korrigjim të mundshëm.

Çmimi Ethereum: Korrigjimi dhe rikuperimi i mundshëm drejt 2,000 dollarëve

Modeli i pykës rregullon trendin aktual të korrigjimit

Çmimi i monedhës Ethereum ka ndjekur një model në rënie gjatë shtatë muajve të fundit. Ky model ka ndikuar tek pjesëmarrësit e tregut, me çmimin që u rikuperua tre herë nga çdo linjë trendi në rënie. Rimëkëmbja e fundit ka ngecur pranë vijës së sipërme të trendit të modelit, duke treguar presion të fortë shitjeje. Projeksionet me fitil të gjatë në këtë nivel rezistence sugjerojnë që shitësit po i bëjnë presion aktivit për një korrigjim tjetër në rënie.

Rreziku i mundshëm nga ana negative

Nëse çmimi i Ethereum bie nën nivelin e 1,760 dollarëve, mund të shkaktojë rritje të shitjeve dhe potencialisht ta kthejë aktivin në vijën më të ulët të trendit afër 1,500 dollarëve. Ky rrezik negativ duhet të merret parasysh nga investitorët.

Mundësia për të rifituar $2,000

Pavarësisht shqetësimeve aktuale, ndjenja mbizotëruese rritëse nuk është shuar plotësisht. Nëse çmimi ETH mund të mbajë një çmim mbi 1,750 dollarë, mund të ketë një mundësi që blerësit të dalin nga vija e sipërme e trendit të modelit në rënie. Një shpërthim i tillë do të sinjalizonte fundin e fazës së korrigjimit të vazhdueshëm dhe mund të çojë në një rikuperim të zgjatur me një objektiv në 2,030 dollarë, që përfaqëson një rritje të vlerësuar prej 14%.

Si përfundim, ndërsa çmimi i Ethereum ka përjetuar një rritje të konsiderueshme, duhet të merret parasysh prania e furnizimit të përgjithshëm dhe potenciali për një korrigjim. Investitorët duhet të monitorojnë nga afër veprimin e çmimeve dhe të marrin në konsideratë mundësinë e një rreziku negativ. Megjithatë, nëse çmimi mund të ruajë nivelin e tij aktual dhe të dalë nga modeli i rënies së pykës, ka një shans për një rikuperim rritës drejt shenjës së 2,000 dollarëve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme