Lajme

October 31, 2023

Çmimi i Bitcoin përballet me rezistencë në 35,000 dollarë: Korrigjimi i mundshëm përpara

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Çmimi i Bitcoin ka udhëhequr rimëkëmbjen e tregut të kriptomonedhave që nga java e tretë e tetorit. Megjithatë, duket se po ngec në nivelin kryesor prej 35,000 dollarësh, duke ngritur pikëpyetje rreth qëndrueshmërisë së tubimit aktual.

Çmimi i Bitcoin përballet me rezistencë në 35,000 dollarë: Korrigjimi i mundshëm përpara

Modeli i kanalit dhe rezistenca

Çmimi i Bitcoin ka hasur në një model kanali afatgjatë, me nivelin 35,000 dollarë që vepron si një rezistencë kryesore. Qirinjtë e fundit me fitil të gjatë në këtë nivel sugjerojnë një ndryshim të mundshëm.

Nivelet e mundshme të korrigjimit

Nëse ndodh një korrigjim i rëndësishëm, nivelet e korrigjimit të Fibonaccit tregojnë se çmimi mund të gjejë mbështetje në 33,000 dollarë (23,6% nivel Fib) dhe 31,380 dollarë (38,2% nivel Fib).

Rimëkëmbja graduale

Për sa kohë që modeli i kanalit në rritje mbetet i paprekur, rikuperimi i çmimit të BTC pritet të jetë gradual, por mund të mos ketë thellësi. Për të zhvendosur narrativën dhe për të nxitur çmimin përtej 40,000 dollarëve, një thyerje vendimtare mbi vijën e prirjes së rezistencës është thelbësore.

konkluzioni

Çmimi i Bitcoin po përballet me rezistencë në 35,000 dollarë, duke sugjeruar një korrigjim të mundshëm të vogël. Tregtarët duhet të monitorojnë modelin e kanalit dhe nivelet kryesore të mbështetjes për mundësitë e mundshme të blerjes.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme