Lajme

October 31, 2023

Çmimi i Bitcoin: Pasiguria dhe potenciali për Rally Rimëkëmbje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Çmimi i Bitcoin ka hasur në rezistencë të fortë rreth 35,000 dollarëve, duke çuar në shqetësime për një korrigjim të mundshëm në tregun e altcoin. Pavarësisht trendit të fundit në rritje, çmimi ka goditur një mur afër 35,000 dollarëve, duke përmbushur linjën e sipërme të rezistencës së një modeli kanali që është formuar për më shumë se një vit. Ritestimet e kësaj linje trendi kanë rezultuar historikisht në korrigjime të rëndësishme.

Çmimi i Bitcoin: Pasiguria dhe potenciali për Rally Rimëkëmbje

Pasiguria në të ardhmen e afërt

Shitësit janë përpjekur të ulin çmimet, por aktivi nuk ka rënë nën nivelin e 33,420 dollarëve. Me furnizimin e përgjithshëm në 34,000 dollarë dhe një zonë kërkese në 33,420 dollarë, çmimi i BTC mund të përjetojë njëfarë pasigurie në ditët në vijim. Një thyerje nën 33,421 dollarë mund të shkaktojë një korrigjim më të madh, duke e shtyrë potencialisht çmimin në 32,000 dollarë ose edhe 30,786 dollarë.

Potenciali për Rally Rimëkëmbjeje

Ndërsa perspektiva afatshkurtër për Bitcoin duket të jetë anash në rënie, momenti mbizotërues rritës ende nuk është shteruar. Nëse aktivi rifiton tërheqjen e tij rritëse gjatë kësaj tërheqjeje, ai mund të përpiqet të kalojë mbi vijën e sipërme të trendit të modelit afër 36,000 dollarëve. Një shpërthim i tillë do të tregonte një cikël rritës më agresiv, duke e shtyrë potencialisht Bitcoin në nivele rreth 48,000 dollarë.

Në përmbledhje, çmimi i Bitcoin aktualisht po përjeton një tërheqje të luftës midis niveleve 35,000 dhe 33,400 dollarë, duke reflektuar një lëvizje anash në të ardhmen e afërt. Ekziston pasiguri nëse tendenca e fundit rritëse do të vazhdojë ose nëse një korrigjim është i pashmangshëm. Tregtarët duhet të monitorojnë nga afër veprimin e çmimeve dhe nivelet kryesore të mbështetjes dhe rezistencës për të marrë vendime të informuara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme