Lajme

October 31, 2023

Çmimi i monedhës Floki rritet 120%: Potencial për rritje të mëtejshme dhe nivele kryesore për t'u parë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Çmimi i monedhës Floki ka përjetuar një rritje të konsiderueshme, duke u rritur me rreth 120% nga niveli i ulët më 20 tetor. Aktualisht tregtohet me 0.0000377 dollarë, monedha ka tërhequr vëmendjen e entuziastëve të kriptove me performancën e saj mbresëlënëse.

Çmimi i monedhës Floki rritet 120%: Potencial për rritje të mëtejshme dhe nivele kryesore për t'u parë

Tubimi i mbështetur nga interesi i fortë për blerje

Rritja e çmimeve Floki mbështetet nga një rritje e vëllimit të tregtimit, duke treguar interes të fortë për blerje. Kjo sugjeron që tubimi mund të jetë më shumë se thjesht një rritje e përkohshme.

Thyerja e niveleve kryesore të rezistencës

Gjatë tubimit, blerësit e monedhave kaluan me sukses nivelet kryesore të rezistencës në 0.0000247 dollarë, 0.0000365 dollarë dhe së fundmi, 0.0000378 dollarë. Megjithëse pati një tërheqje të vogël, blerësit kanë potencialin për të mbështetur rimëkëmbjen nëse çmimi i monedhës mbyllet mbi 0,0000378 dollarë.

Potenciali për rritje të mëtejshme

Nëse çmimi i monedhës arrin të mbyllet mbi 0,0000378 dollarë, mund të fitojë mbështetje të përshtatshme për të vazhduar rimëkëmbjen. Ky tubim pas shpërthimit ka potencialin t'i shtyjë çmimet edhe 33% më të larta, duke arritur barrierën psikologjike prej 0,00005$.

Nivelet kryesore për t'u parë

Ndërsa tregtarët afatshkurtër mund të preferojnë të rezervojnë fitimet e tyre, ekziston mundësia e presionit të furnizimit të përgjithshëm. Nëse presioni i shitjes e shtyn çmimin Floki nën 0,0000378 dollarë dhe rezistencën e pjerrët, mund të ndodhë një tërheqje më e thellë. Nivelet e mundshme të mbështetjes mund të gjenden rreth $0.000036 dhe $0.000032, sipas mjetit të korrigjimit të Fibonacci.

Si përfundim, çmimi i monedhës Floki ka shfaqur performancë mbresëlënëse dhe interes të fortë për blerje. Nëse blerësit mund të mbështesin tubimin dhe të kalojnë nivelet kryesore të rezistencës, ka potencial për rritje të mëtejshme. Megjithatë, duhet të tregohet kujdes pasi mund të ketë presion mbi furnizimin e sipërm dhe mundësi për një tërheqje më të thellë. Investitorët duhet të monitorojnë nga afër nivelet kryesore të përmendura për të marrë vendime të informuara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme