Lajme

October 31, 2023

Çmimi XRP: Fitimi i mundshëm dhe Skenari i Breakout Fake

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Çmimi i XRP së fundmi depërtoi një rezistencë kryesore në 0,55 dollarë, duke sinjalizuar potencialin për një moment të mëtejshëm rritës. Megjithatë, me Bitcoin që përballet me rezistencë në 35,000 dollarë, altcoins si XRP po përjetojnë presionin e shitjes, duke vënë në rrezik fitimet e tij të fundit.

Çmimi XRP: Fitimi i mundshëm dhe Skenari i Breakout Fake

Skenari i rremë i shpërthimit

Ekziston mundësia e një skenari të rremë shpërthimi nëse çmimi i XRP bie nën 0,5 dollarë. Kjo mund të përshpejtojë presionin e shitjes dhe të krijojë një kurth demi.

Mbështetje e fortë në 0,52 dollarë

EMA-të ditore të mbledhura rreth 0,52 dollarë ofrojnë mbështetje të fortë për çmimin XRP.

Zvogëlimi i vëllimit të tregtimit

Vëllimi i tregtimit brenda ditës në XRP është ulur me 28%, duke treguar një humbje në moment.

Rruga e Rimëkëmbjes

Që nga mesi i tetorit, çmimi i XRP ka qenë në një rrugë të fortë rikuperimi, duke u rritur me 17%. Ky tubim mbështetet nga vëllimi i fortë i tregtimit dhe ndjenja e përgjithshme rritëse.

Tregti anash

Pas thyerjes së nivelit të rezistencës 0,55 dollarë, XRP ka qenë duke tregtuar anash mbi këtë nivel për tre ditët e fundit. Kjo mund të tregojë një dobësim të angazhimit të blerësve.

Rënie e mundshme

Një rënie nën nivelin e mbështetjes $0,55 mund të shkaktojë një rënie prej 5% në nivelin e mbështetjes psikologjike prej $0,5.

Fitimi i mundshëm

Në një shënim pozitiv, çmimi XRP ka shfaqur fitila të gjata negative në tre ditët e fundit, duke treguar që blerësit po mbrojnë nivelin e mbështetjes. Nëse kjo mbështetje qëndron, objektivi tjetër për XRP mund të jetë 0,6 dollarë, duke paraqitur një fitim të mundshëm prej 8,5%.

konkluzioni

Ndërsa çmimi i XRP ka treguar potencial për një vrull të mëtejshëm rritës, aktualisht po përballet me presionin e shitjes për shkak të rezistencës së Bitcoin. Investitorët duhet të jenë të kujdesshëm ndaj një skenari të mundshëm të falsifikimit dhe të monitorojnë nga afër nivelet e mbështetjes. Nëse mbështetja qëndron, ekziston një shans që XRP të arrijë 0,6 dollarë dhe të fitojë 8,5%.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme