Lajme

October 31, 2023

A mundet monedha SOL të kalojë nivelin e rezistencës prej 35 dollarësh?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Monedha SOL kohët e fundit ka arritur nivelin më të lartë në 10 muaj prej 35 dollarësh, duke treguar një rikuperim të fuqishëm në tregun e kriptomonedhave. Sidoqoftë, ekziston një linjë e rëndësishme e prirjes së rezistencës në shenjën 35 dollarë që mund të përbëjë një sfidë për rritjen e mëtejshme të çmimeve. Ky artikull eksploron nëse tubimi aktual mund ta kalojë këtë nivel kyç.

A mundet monedha SOL të kalojë nivelin e rezistencës prej 35 dollarësh?

Modeli i kanalit në rritje

Trajektorja e çmimit të SOL ka formuar një rikuperim në formë V nga niveli i ulët prej 17.4 dollarësh, mbështetur nga rritja e vëllimit të tregtimit. Kjo tregon besimin e blerësit dhe një përpjekje të përbashkët për ta shtyrë aktivin më lart. Gjatë dy muajve të fundit, altcoin ka parë një rritje mbresëlënëse prej 102%, duke e çuar atë në çmimin aktual të tregtimit prej 35 dollarësh. Megjithatë, kjo valë rritëse është pjesë e një modeli më të madh kanali në rritje që ka diktuar veprimin e çmimit të SOL për 10 muajt e fundit.

Niveli vendimtar i rezistencës

Rally aktuale ka testuar kufirin e sipërm të modelit të kanalit në rritje, duke sinjalizuar një shpërthim të mundshëm. Megjithatë, sjellja historike sugjeron se shkelja e kësaj rezistence dinamike shpesh çon në korrigjime të rëndësishme për shkak të presionit të përforcuar të shitjes. Prandaj, pjesëmarrësit e rinj të tregut duhet të tregojnë kujdes dhe të presin një shpërthim të konfirmuar mbi këtë nivel vendimtar të rezistencës. Nëse ndodh një shpërthim, rritja që rezulton mund të rrisë aktivin në 55 dollarë.

Niveli Make-ose-Break

Javën e kaluar, çmimi SOL pësoi një rënie të vogël në një nivel mbështetjeje të menjëhershme në 32 dollarë. Megjithatë, blerësit i ngritën shpejt çmimet, duke treguar një ndjenjë të fortë të tregut. Me monedhën SOL tani në një nivel make-or-break, një rrëshqitje nën 32 dollarë do të ofronte një rast më të fortë për një ndryshim trendi.

konkluzioni

Çmimi i monedhës SOL aktualisht po përballet me një nivel vendimtar të rezistencës në 35 dollarë. Ndërsa momenti i vazhdueshëm rritës është premtues, modelet historike sugjerojnë se një shpërthim mbi këtë nivel mund të çojë në korrigjime të rëndësishme. Pjesëmarrësit e rinj të tregut duhet të tregojnë kujdes dhe të presin për një shpërthim të konfirmuar përpara se të marrin ndonjë vendim investimi. Nëse ndodh një shpërthim, çmimi SOL mund të arrijë në 55 dollarë. Sidoqoftë, një rrëshqitje nën 32 dollarë do të tregonte një ndryshim të prirjes. Është e rëndësishme për investitorët që të monitorojnë nga afër veprimin e çmimeve dhe të tregojnë kujdes në këtë situatë të ndryshimit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme