Lajme

October 31, 2023

Analisti i kriptove parashikon rritje të mundshme të Ethereum 21%, tendenca në rritje e Bitcoin vazhdon

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Një analist i kriptove, i cili parashikoi me saktësi majën e tregut të rritjes së Bitcoin për vitin 2021, beson se Ethereum është i pozicionuar mirë për fitime të mëtejshme. Analisti, i njohur si Pentoshi, sugjeron se Ethereum mund të rritet me më shumë se 21% nga vlera e tij aktuale. Sipas Pentoshi, Ethereum ka hyrë në një gamë të re tregtare dhe kalimi i kufirit të poshtëm të këtij diapazoni tregon një lëvizje të mundshme në rritje. Për më tepër, Pentoshi vëren se Ethereum kundër Bitcoin është korrigjuar në një nivel kyç psikologjik, duke sugjeruar një kërcim të mundshëm. Analisti gjithashtu ofron njohuri mbi Bitcoin, duke deklaruar se për sa kohë që mbetet mbi intervalin 31,500-32,500 dollarë, ai do të vazhdojë trendin e tij në rritje. Pentoshi parashikon që Bitcoin mund të rritet mbi nivelin e 40,000 dollarëve në javët e ardhshme. Së fundmi, analisti përditëson perspektivën për altcoin Fetch.AI, duke pritur një periudhë konsolidimi përpara një lëvizjeje drejt nivelit të lartë prej 0,496 $. Investitorët këshillohen të kryejnë kërkimet e tyre dhe të tregojnë kujdes kur investojnë në kriptovaluta ose asete dixhitale.

Analisti i kriptove parashikon rritje të mundshme të Ethereum 21%, tendenca në rritje e Bitcoin vazhdon
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme