Lajme

October 31, 2023

Analiza e çmimeve Injective (INJ): Duke iu afruar niveleve të larta gjatë gjithë kohës me integrimin e Google Cloud

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Analiza e çmimeve injektive (INJ): Duke iu afruar pikës kritike

Çmimi Injective (INJ) nuk shqetësohet nga konsolidimi i gjerë, i dëshmuar në tregun e kriptove që nga e enjtja, duke u rritur me 10% të premten për të tregtuar me 13,15 dollarë. Pasi u rrit me 547% që nga fillimi i vitit, blloku i ndërveprueshëm Layer-1 që fuqizon gjeneratën e ardhshme të aplikacioneve të financave të decentralizuara (DApps), po i afrohet nivelit më të lartë të të gjitha kohërave prej 24,89 dollarësh.

Analiza e çmimeve Injective (INJ): Duke iu afruar niveleve të larta gjatë gjithë kohës me integrimin e Google Cloud

INJ i afrohet nivelit të rezistencës madhore

INJ është në prag të përcaktimit të kursit të ardhshëm që do të marrë duke u përballur me një nga nivelet kryesore të rezistencës (14 dollarë) - testuar pa sukses gjatë dy tremujorëve të fundit të 2022.

Përfundimi i një modeli të dyfishtë në fund në janar të 2023 kontribuoi shumë në perspektivën rritëse, e cila vazhdon të nxisë INJ për të arritur nivele më të larta. Bazuar në nivelet e çmimeve në grafikun javor, çmimi Injective tregtohet mbi të gjithë treguesit e tregut të rritjes, duke përfshirë mesataren lëvizëse eksponenciale 21-javore (EMA) (e kuqe) dhe EMA 100-javore (blu).

Demat riafirmuan kontrollin e tyre kur INJ kaloi mbi vijën e tendencës në rënie shumëvjeçare me 8 dollarë dhe me Indeksin e Forcës Relative (RSI) duke lëvizur madhështisht në rajonin e mbiblerë me një fuqi prej 76, qiriri i rritjes javore në vazhdim pritet të mbyllet mbi pengesën në 14 dollarë.

Kur një aktiv del nga një linjë e gjatë trendi zbritëse, është një pohim i një tendence më të fortë rritëse që merr përsipër. Për këtë arsye, Injective mund të shpërthejë mbi nivelin më të lartë të të gjitha kohërave dhe të vendosë një rekord të ri në javët e ardhshme.

Ndërkohë, tregtarët duhet të qëndrojnë vigjilentë për të shmangur tërheqjet e papritura, duke pasur parasysh se RSI tashmë është mbiblerë. Çdo shenjë e dobësimit të tendencës rritëse do të transmetohej me kthimin e RSI në zonën neutrale.

Uljet drejt mbështetjes lokale të INJ në 8 dollarë mund të ofrojnë hyrje fitimprurëse për investitorët që mund të ndihen të mënjanuar nga rritja e fortë. Në anën e sipërme, një thyerje e natyrshme dhe mbajtje mbi rezistencën e menjëhershme prej 14 dollarësh mund të shërbejë si një sinjal për fitime për ATH.

Komuniteti Injective Wows me Integrimin e Google Cloud

Ekipi i zhvillimit të Injective njoftoi "Injective Nexus" - integrimin me Google Cloud të martën, duke i hapur rrugën një epoke emocionuese ku të dhënat e zinxhirit bazë janë "të aksesueshme në BigQuery përmes qendrës Analytics" nga bota më e gjerë.

Kjo nënkupton që zhvilluesit dhe ndërmarrjet njësoj mund të thërrasin të dhënat e klientëve nga Rrjeti Injective, duke përfshirë të dhënat financiare dhe të transaksioneve në kohë reale. Për më tepër, klientët e Google Cloud do të kenë qasje ekskluzive në grupe të dhënash me porosi Web3 nga protokolli që mund të përdoret në shumë platforma në DeFi, mësimin e makinerive dhe për të ndërtuar strategji tregtare.

"Google Cloud deri më sot ka ofruar vetëm grupe të dhënash BigQuery për rrjetet kryesore të blockchain si Bitcoin dhe Ethereum," tha ekipi përmes një postimi në blog. "Tani, Injective do të bëhet pjesë e këtij grupi të spikatur të zinxhirëve Layer-1."

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme