Lajme

October 31, 2023

Analiza e çmimeve të Bitcoin dhe Ethereum: Potenciali në rritje me ulje të përkohshme dhe nivel rezistence

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Analiza e çmimeve të Bitcoin

Tregtari i kriptove, Ali Martinez parashikon që Bitcoin (BTC) është i gatshëm për një lëvizje në rritje, por së pari mund të ndodhë një rënie e përkohshme. Sipas Martinez, Bitcoin ka të ngjarë të kalojë mbi vijën e sipërme të trendit të një trekëndëshi rritës rritës. Megjithatë, përpara shpërthimit, tregtari pret që Bitcoin të bjerë në 33,000 dollarë. Ky korrigjim vlerësohet të jetë rreth 5%.

Analiza e çmimeve të Bitcoin dhe Ethereum: Potenciali në rritje me ulje të përkohshme dhe nivel rezistence

Martinez analizon gjithashtu ciklet e mëparshme të tregut të Bitcoin dhe sugjeron që cikli aktual do të arrijë kulmin e tij në tetor 2025. Bazuar në të dhënat historike, ai beson se tani është një kohë e mirë për të blerë Bitcoin, pasi ka ende dy vite emocionuese përpara.

Në kohën e shkrimit, Bitcoin po tregtohet me 34,008 dollarë.

Analiza e çmimeve të Ethereum

Përveç Bitcoin, Martinez komenton edhe për Ethereum (ETH). Ai thekson se të dhënat nga firma e kripto-analitikës IntoTheBlock tregojnë se Ethereum do të përballet me rezistencë të konsiderueshme në nivelin 1,960 dollarë. Kjo rezistencë i atribuohet një numri të madh adresash që mbajnë afërsisht 33 milionë ETH. Nëse Ethereum e tejkalon këtë nivel, mund të pësojë një shpërthim.

Aktualisht, Ethereum vlerësohet në 1,783 dollarë.

Si përfundim, si Bitcoin ashtu edhe Ethereum po tregojnë potencial për lëvizje në rritje. Megjithatë, investitorët duhet të jenë të vetëdijshëm për mundësinë e një rënie të përkohshme të çmimit të Bitcoin dhe nivelin e rezistencës për Ethereum në 1,960 dollarë. Është e rëndësishme të kryeni kërkime të plota dhe të tregoni kujdes kur merrni vendime për investime në tregun e kriptomonedhave.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme