Lajme

October 31, 2023

Animoca: Nxitja e inovacionit dhe rritjes në Web3 me rekord mbresëlënës në gjurmët dhe mbështetje me reputacion

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Animoca, një emër i shquar në sektorin e investimeve Web3, ka bërë bujë prej disa vitesh. Në korrik 2022, kompania arriti një vlerësim prej 6 miliardë dollarësh, me mbështetje nga fondi shtetëror i investimeve të Singaporit, Temasek.

Animoca: Nxitja e inovacionit dhe rritjes në Web3 me rekord mbresëlënës në gjurmët dhe mbështetje me reputacion

Fondi Metaverse

Animoca kishte plane ambicioze për të mbledhur 2 miliardë dollarë për fondin e saj metaverse në nëntor. Megjithatë, për shkak të rënies së FTX, pritjet u ulën ndjeshëm. Si rezultat, Animoca rishikoi objektivin e saj në 800 milionë dollarë në mars 2023.

konkluzioni

Pavarësisht pengesave, Animoca mbetet një lojtar kyç në hapësirën e investimit në Web3. Me historikun e saj mbresëlënës dhe mbështetjen nga investitorë me reputacion, kompania vazhdon të nxisë inovacionin dhe rritjen në industri.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme