Lajme

November 15, 2023

Aplikimet e Bitcoin ETF presin vendimin e SEC: Adresimi i shqetësimeve dhe fati i pasigurt

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Rregullatori ende nuk ka treguar vendimin e tij mbi listën e fundit të aplikantëve për ETF-të e Bitcoin. Refuzimet e mëparshme ngritën shqetësime për manipulimin e tregut dhe mungesën e marrëveshjeve për ndarjen e mbikëqyrjes. Megjithatë, aplikantët argumentojnë se këto shqetësime janë adresuar ose nuk janë më të rëndësishme pas miratimit të ETF-ve të së ardhmes së Bitcoin.

Aplikimet e Bitcoin ETF presin vendimin e SEC: Adresimi i shqetësimeve dhe fati i pasigurt

Statusi aktual

KSHZ ka vonuar marrjen e vendimeve përfundimtare për këto aplikacione. Rregullatori nuk ka dhënë asnjë tregues se si mund të vendosë përfundimisht për aplikacionet.

konkluzioni

Investitorët dhe aplikantët po presin me padurim vendimin e rregullatorit për aplikacionet Bitcoin ETF. Miratimi i ETF-ve të së ardhmes së Bitcoin ka dhënë shpresë se shqetësimet e ngritura në refuzimet e mëparshme janë adresuar. Megjithatë, derisa KSHZ të marrë vendimet përfundimtare, fati i këtyre aplikacioneve mbetet i paqartë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme