Lajme

November 27, 2023

"Balena e zgjuar" e panjohur fiton miliona Bitcoin të mbështjellë nga tregtimi dhe zbulon portofolin e fjetur Ethereum ICO

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një tregtar i panjohur kriptosh ka bërë bujë në treg duke tregtuar Bitcoin të mbështjellë (WBTC) dhe duke fituar fitime të konsiderueshme. Ky tregtar, i referuar si një 'balenë e zgjuar', ka tërhequr vëmendjen e shërbimit të gjurmimit të blockchain Lookonchain.

"Balena e zgjuar" e panjohur fiton miliona Bitcoin të mbështjellë nga tregtimi dhe zbulon portofolin e fjetur Ethereum ICO

Veprimtaria Tregtare

Sipas Lookonchain, balena e zgjuar depozitoi 1,957 WBTC me vlerë 74.6 milionë dollarë në Binance të premten. WBTC është një shenjë ERC-20 që është e lidhur me çmimin e BTC, duke i lejuar tregtarët të spekulojnë mbi Bitcoin duke qëndruar brenda ekosistemit Ethereum.

Balena e zgjuar ka blerë vazhdimisht WBTC me çmime të ulëta dhe i ka shitur ato me çmime më të larta, duke rezultuar në fitime mbresëlënëse. Një portofol fitoi 11.6 milionë dollarë, ndërsa dy kuleta të tjera 6.3 milionë dollarë secila. Wallet 0xC9c6 tërhoqi 1,744 WBTC (48.15 milion dollarë) nga Binance midis 27 prillit dhe 14 qershorit me një çmim mesatar prej 27,613 dollarë. Më pas, ajo depozitoi 1,744 WBTC (59.76 milion dollarë) në Binance nga 22 qershori deri më 24 nëntor me një çmim mesatar prej 34,270 dollarë, duke bërë rreth 11.6 milion dollarë fitime. Kuletat 0xc1C7 dhe 0x5c98 gjithashtu u angazhuan në strategji të ngjashme tregtare, duke blerë WBTC me çmime të ulëta dhe duke i shitur ato kur çmimi ishte i lartë, duke rezultuar në fitime prej rreth 6.3 milionë dollarë secila.

Pjesëmarrësi i Ethereum ICO

Përveç aktiviteteve tregtare të balenës së zgjuar, Lookonchain zbuloi gjithashtu një portofol që kishte marrë pjesë në ofertën fillestare të monedhave Ethereum (ICO) gati 10 vjet më parë. Pas tre vitesh përgjumjeje, kjo portofol befas u aktivizua dhe depozitoi 20,000 ETH (42.4 milionë dollarë) në një portofol tjetër. Nga kjo shumë, 10 ETH u depozituan përfundimisht në shkëmbimin e kriptove Kraken. Portofoli kishte marrë 100,000 ETH gjatë ICO, e cila kishte një kosto prej rreth 31,000 dollarë.

konkluzioni

Suksesi i tregtarit të panjohur të kriptove në tregtimin e Bitcoin të mbështjellë thekson potencialin për fitime të konsiderueshme në tregun e kriptomonedhave. Aftësia e këtij tregtari për të blerë vazhdimisht me çmim të ulët dhe për të shitur me çmim të lartë tregon rëndësinë e kohës dhe analizës së tregut. Për më tepër, zbulimi i portofolit të pjesëmarrësit të Ethereum ICO shërben si një kujtesë për potencialin afatgjatë të kriptomonedhave. Investitorët duhet të qëndrojnë të informuar dhe të kryejnë kërkime të plota përpara se të marrin ndonjë vendim investimi në tregun e paqëndrueshëm të kriptove.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme