Lajme

November 9, 2023

Balenat Acumulate Tellor (TRB) dhe Grafiku (GRT) si rritje e shenjave të bazuara në Ethereum

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një firmë kryesore e analitikës së kriptove, Santiment, ka raportuar se investitorët e pasur, të njohur si balena, po grumbullojnë një sasi të konsiderueshme të një tokeni popullor të bazuar në Ethereum. Gjatë tre muajve të fundit, këta blerës të pasur kanë grumbulluar shenja të protokollit të decentralizuar të orakullit Tellor (TRB), duke rezultuar në një rritje të vlerës së tij.

Balenat Acumulate Tellor (TRB) dhe Grafiku (GRT) si rritje e shenjave të bazuara në Ethereum

Rritja e pronësisë së balenave

Sipas Santiment, tregtarët që posedojnë 1,000 deri në 100,000 tokena TRB tani zotërojnë 46% të furnizimit total. Kjo shifër është rritur nga vetëm 31% shtatë javë më parë, duke treguar një rritje të konsiderueshme në pronësinë e balenave.

Rritje mbresëlënëse e vlerës

Vlera e Tellor (TRB) ka përjetuar një rritje të dukshme, duke u rritur nga nën 15 dollarë në shtator në çmimin aktual prej 134 dollarësh. Kjo rritje në vlerë ka tërhequr vëmendjen e blerësve të pasur, të cilët janë të prirur të përfitojnë nga potenciali i rritjes së shenjës.

Performanca e Tellorit

Tellor ka dëshmuar të jetë një konkurrent i fortë në tregun e kriptove, me çmimin e tij që arrin deri në 131 dollarë dhe i afrohet nivelit të tij më të lartë të të gjitha kohërave në maj 2021. Gjatë tre muajve të fundit, token ka parë një rritje marramendëse prej 1,025% dhe aktualisht mban vendin e 112-të në renditjen e kapitalit të tregut. Veçanërisht, kuletat kryesore që mbajnë 1,000-100,000 token TRB kanë grumbulluar 15% të furnizimit total në vetëm shtatë javë.

Aktiviteti i Balenës së Grafikut

Santiment gjithashtu thekson protokollin e indeksimit The Graph (GRT), i cili ka dëshmuar një rritje të aktivitetit të balenave që nga shkurti. Me 149 transaksione me vlerë mbi 100,000 dollarë secila dhe shtimin e 620 kuletave të tjera që nga 6 nëntori, The Graph ka tërhequr vëmendje të konsiderueshme nga investitorët e pasur.

Validimi i trendit bullish

Linja mesatare e moshës së dollarit që lëviz poshtë për Grafikun (GRT) shihet si një shenjë pozitive për një vazhdimësi të trendit rritës. Santiment sugjeron që ky vërtetim është vendimtar në përcaktimin nëse çmimi i shenjës do të vazhdojë të rritet.

Asetet kripto në trend

Santiment zbulon fjalë kyçe aktuale në tendencë në tregun e kriptove, duke treguar asetet për të cilat tregtarët janë të interesuar aktualisht. Këto përfshijnë Chain X Game's Revolution Land (REVO) me bazë në Lindjen e Mesme dhe Ordi (ORDI), tokenin e parë BRC-20 në Bitcoin blockchain që tani mund të tregtohet në shkëmbimin më të madh të kriptove në botë.

konkluzioni

Akumulimi i argumenteve Tellor (TRB) nga investitorët e pasur dhe rritja mbresëlënëse në vlerën e tij nxjerrin në pah interesin në rritje për argumentet e bazuara në Ethereum. Për më tepër, Grafiku (GRT) ka tërhequr aktivitet të konsiderueshëm të balenave, duke treguar një ndjenjë pozitive të tregut. Tregtarët po tregojnë gjithashtu interes për aktivet në trend si Revolution Land (REVO) dhe Ordi (ORDI). Ndërsa tregu i kriptove vazhdon të evoluojë, është thelbësore që investitorët të qëndrojnë të informuar dhe të kryejnë kërkime të plota përpara se të marrin ndonjë vendim investimi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme