Lajme

November 9, 2023

Binance lëshon portofolin Web3: Lidhni DeFi me CeFi me një klik

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Binance, shkëmbimi më i madh i kriptove në botë, ka lançuar një portofol të ri të vetë-kujdesit që ofron akses të pandërprerë në blockchain nga aplikacioni celular i platformës. Ky portofol shërben si një urë lidhëse midis shkëmbimit dhe ekosistemeve të financave të decentralizuara (DeFi), duke fuqizuar përdoruesit të marrin kontrollin e aseteve të tyre dhe të përfshihen në aktivitete të ndryshme.

Binance lëshon portofolin Web3: Lidhni DeFi me CeFi me një klik

Karakteristikat kryesore

  • Qasje me një klikim në blockchain
  • Tregtoni argumente nëpër rrjete të ndryshme
  • Fitoni rendimente
  • Qasuni në platformat blockchain

Portofoli i Binance Web3

Portofoli Binance Web3 aktualisht mbështet 36 rrjete, duke përfshirë Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Arbitrum (ARB), Optimism (OP) dhe Ortekë (AVAX). Përdoruesit mund të përdorin gjithashtu tetë aplikacione të decentralizuara (dApps), si PancakeSwap V3, Venus, ApolloX Finance, Uniswap V3, Balancer V2, Lido, Beefy dhe OpenSea Seaport.

Sjellja e Web3 te masat

Binance synon të futë më shumë njerëz në botën e web3 duke e bërë internetin e decentralizuar të aksesueshëm për përdoruesit. Lansimi i Portofolit Binance Web3 është një hap drejt thjeshtimit të terrenit potencialisht kompleks të web3 dhe sjelljes së miliardë njerëzve të ardhshëm në këtë teknologji revolucionare.

konkluzioni

Me prezantimin e Portofolit Binance Web3, Binance e ka bërë më të lehtë për përdoruesit të lidhin DeFi me CeFi me vetëm një klik. Duke ofruar një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe duke mbështetur rrjete dhe dApp të shumta, Binance po fuqizon individët të marrin përgjegjësinë për asetet e tyre dhe të marrin pjesë në ekosistemin web3. Bashkohuni me Binance sot dhe përjetoni të ardhmen e financave!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme