Lajme

November 15, 2023

Bitcoin gati për rritje pavarësisht rënies së fundit, parashikon analisti

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një analist që ka bërë thirrje në kohë të Bitcoin (BTC) kohët e fundit beson se mbreti i kriptove është ende i gatshëm për një rritje të madhe pavarësisht rënies së djeshme.

Bitcoin gati për rritje pavarësisht rënies së fundit, parashikon analisti

Analiza Teknike

Sipas tregtarit, Bitcoin është në fazat e fundit të lëvizjes korrigjuese të valës së katërt, pasi ka rënë në nivelin më të ulët 24 orësh prej rreth 35,266 dollarë. Tregtari përdor teorinë e Valës Elliott në analizën e tij, e cila parashikon veprimet e ardhshme të çmimeve duke ndjekur psikologjinë e turmës që tenton të shfaqet në valë. Në këtë teori, një aktiv bullish kalon përmes një rritjeje me pesë valë, me valët një, tre dhe pesë që lëvizin në drejtim të lart, ndërsa valët dy dhe katër janë periudha konsolidimi.

Modeli i trekëndëshit në rritje

Tregtari sugjeron që Bitcoin po formon një model trekëndëshi në rritje në kornizën kohore më të ulët, duke treguar një vazhdim të mundshëm të trendit rritës. Ky model shpesh gjendet në valën katër dhe mund të çojë në një lëvizje të rëndësishme përmbys.

Niveli i Breakout

Duke parë grafikun e tregtarit, një thyerje e nivelit të 38,000 dollarëve do të shënonte fundin e valës së katërt dhe do ta shtynte BTC-në drejt objektivit prej rreth 44,000 dollarë.

Ulja e interesit të hapur

Tërheqja e fundit e çmimit të Bitcoin ka rezultuar në një rënie të ndjeshme të interesit të hapur, i cili gjurmon numrin total të kontratave të ardhshme të papaguara të BTC. Tregtari beson se me një levë të tepruar jashtë pamjes, BTC tani është në një pozicion për të filluar të lëvizë lart.

konkluzioni

Pavarësisht rënies së fundit, analisti mbetet pozitiv për perspektivat e Bitcoin dhe pret që uljet të blihen në mënyrë agresive. Objektivi i tregtarit për BTC është rreth 44,000 dollarë, dhe një ndarje mbi nivelin e 38,000 dollarëve do të konfirmonte fundin e valës korrigjuese katër. Investitorët duhet të bëjnë kujdesin e tyre të duhur përpara se të bëjnë ndonjë investim me rrezik të lartë në Bitcoin ose kriptovaluta të tjera.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme