Lajme

October 31, 2023

Bitcoin Hyn në Tregun Bull: Parashikon Rally në 50,000 dollarë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një analist kriptosh i ndjekur gjerësisht beson se Bitcoin (BTC) ka hyrë zyrtarisht në territorin e tregut të rritjes dhe tani është i përgatitur për një rritje drejt 50,000 dollarëve.

Bitcoin Hyn në Tregun Bull: Parashikon Rally në 50,000 dollarë

Parashikimet e Tregut të Demit

Tregtari Michaël van de Poppe u thotë 669,700 ndjekësve të tij në platformën e mediave sociale X se "tregu i bitcoin është këtu". Van de Poppe parashikon që Bitcoin do të rritet deri në 50,000 dollarë në muajt e ardhshëm përpara se të dëshmojë një tërheqje dhe të rritet në një nivel të ri të të gjitha kohërave (ATH).

Rezistenca dhe Konsolidimi

Duke parë grafikun e tregtarit, ai duket se parashikon që Bitcoin do të shohë 50,000 dollarë në janar 2024, disa muaj përpara ngjarjes së përgjysmimit të BTC. Përgjysmimi, i cili historikisht ka përkuar me rrjedhat e rritjes së Bitcoin, ul përgjysmë shpërblimet e minatorëve të BTC dhe është planifikuar për në prill 2024. Për momentin, Van de Poppe mendon se Bitcoin është në mes të një periudhe konsolidimi dhe një rënie nën 33,000 dollarë është ende mbi tavolinë.

Analiza Teknike

Van de Poppe deklaron se Bitcoin po ndërton teknikisht një gamë dhe mund të pësojë një korrigjim të lehtë drejt 33,300 dollarëve përpara se të blihet shpejt. Nëse arrihen kufijtë e poshtëm, ndjenja mund të bjerë në rënie në rreth 32,800 dollarë, por kjo do të sinjalizonte një mundësi të madhe të gjatë.

konkluzioni

Si përfundim, Bitcoin ka hyrë në territorin e tregut të rritjes dhe pritet të rritet drejt 50,000 dollarëve në muajt e ardhshëm. Megjithatë, një periudhë konsolidimi dhe një rënie nën $33,000 janë ende të mundshme. Investitorët duhet të qëndrojnë të informuar dhe të kenë kujdes kur bëjnë investime me rrezik të lartë në Bitcoin ose kriptovaluta të tjera.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme