Lajme

November 1, 2023

Bitcoin në prag të një tjetër lëvizjeje të rëndësishme në rritje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një tregtar që parashikoi me saktësi fundin e tregut të ariut të Bitcoin 2018, beson se kriptomonedha është në prag të një lëvizjeje tjetër të rëndësishme në rritje. Tregtari, i njohur si Bluntz, ka një ndjekës të madh në platformën e mediave sociale X dhe ka identifikuar një model ngritjeje në fazën aktuale të konsolidimit të Bitcoin.

Bitcoin në prag të një tjetër lëvizjeje të rëndësishme në rritje

Konsolidimi dhe Breakout

Bluntz shpjegon se struktura anash e Bitcoin është ende e paprekur dhe thekson përparimin e fundit të niveleve kryesore të rezistencës në 32,000 dhe 34,000 dollarë. Ky shkëputje nga modeli i vazhdimit bullish sugjeron që Bitcoin mund të rritet në rreth 37,000 dollarë.

Ngushtimi i gamës së tregtimit

Bluntz gjithashtu vëren se diapazoni i tregtimit të Bitcoin po fillon të ngushtohet, duke treguar një lëvizje të madhe të afërt. Tregtari parashikon një shpërthim përmbys dhe thekson rëndësinë e monitorimit nga afër të drejtimit të kësaj lëvizjeje.

Krahasimi Historik

Duke marrë një perspektivë më të gjerë, Bluntz krahason situatën aktuale të Bitcoin me ciklet e mëparshme të demit. Tregtari ndan një grafik që ilustron se si Bitcoin doli nga zona e tij e akumulimit dhe u rrit deri në 60,000 dollarë. Bluntz beson se shpërthimi i vazhdueshëm ka potencialin të jetë po aq i rëndësishëm sa shpërthimet në tetor 2020 dhe prill 2019.

konkluzioni

Si përfundim, analiza e Bluntz sugjeron se Bitcoin është në majë të një tjetër lëvizjeje të rëndësishme në rritje. Tregtari këshillon kujdes për ata që janë me rënie afatshkurtër dhe rekomandon mbajtjen e një pjese të Bitcoin si një investim afatgjatë. Deri më tani, Bitcoin po tregtohet me 34,552 dollarë dhe investitorët duhet të monitorojnë nga afër tregun për çdo shpërthim ose lëvizje të madhe.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme