Lajme

October 31, 2023

Bitcoin parashikohet të rritet në 35,000 dollarë në 2023: Analist

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Një tregtar që parashikoi me saktësi tubimin e mëparshëm të kriptove në fillim të këtij viti, beson se Bitcoin (BTC) do të përsërisë rritjen e tij të fundit nga 28,000 dollarë në një nivel të ri prej 35,000 dollarë në 2023.

Bitcoin parashikohet të rritet në 35,000 dollarë në 2023: Analist

Pikat kryesore

  • Analisti pseudonim DonAlt, me mbi 500,000 ndjekës në platformën e mediave sociale X, sugjeron se niveli tjetër i rezistencës madhore të Bitcoin është në 60,000 dollarë.
  • DonAlt thekson rëndësinë e mbylljes së Bitcoin mbi 32,000 dollarë javën e kaluar, duke sinjalizuar një kthim në gamën më të lartë të të gjitha kohërave.
  • Duke parë grafikun ditor, DonAlt sheh ngjashmëri në sjelljen aktuale të çmimit të Bitcoin me rritjen e tij të mëparshme nga 28,000 dollarë.
  • Ndërsa optimist për perspektivat e Bitcoin, DonAlt paralajmëron se kriptomonedha është në një pozicion të cenueshëm dhe këshillon pjesëmarrësit e tregut të monitorojnë nga afër lëvizjet e saj.

konkluzioni

Bitcoin aktualisht po tregtohet me 34,572 dollarë dhe sipas DonAlt, ai ka potencialin për lëvizje të konsiderueshme në rritje ose në rënie. Investitorët këshillohen t'i kushtojnë vëmendje performancës së Bitcoin pasi çdo korrigjim në këtë pikë mund të jetë i rëndë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme