Lajme

November 1, 2023

Bitget akuzohet për listim të paautorizuar dhe krijim të shenjave të rreme

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Floki, në një postim të fundit në X (ish Twitter), ka akuzuar Bitget se ka renditur tokenin pa leje dhe më pas ka listuar një version të rremë të TOKEN përpara lëshimit të tij zyrtar. Floki më tej pretendon se Bitget kreu vëllim tregtar në vlerë prej dhjetëra miliona dollarësh pa pasur në të vërtetë asnjë shenjë në portofolin e tyre.

Bitget akuzohet për listim të paautorizuar dhe krijim të shenjave të rreme

Çështje

Sipas Floki, listimi i paautorizuar i TOKEN nga Bitget dhe krijimi i mëvonshëm i një versioni të rremë të tokenit rezultoi në humbje të konsiderueshme financiare. Ndërsa vlera e TOKEN-it u rrit, veprimet e Bitget supozohet se krijuan një deficit prej 10 milionë dollarësh pasi ata nuk zotëronin asetin themelor.

konkluzioni

Përgjigja e Floki thekson sjelljen e pahijshme të pretenduar të Bitget në listimin e TOKEN pa leje dhe përfshirjen në aktivitete tregtare pa mbajtur në fakt asnjë argument. Kjo ngre shqetësime për integritetin dhe besueshmërinë e Bitget si një shkëmbim kriptovalutash. Përdoruesit dhe investitorët duhet të tregojnë kujdes kur kanë të bëjnë me Bitget dhe të sigurojnë se janë të vetëdijshëm për rreziqet e mundshme të përfshira.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme