Lajme

October 31, 2023

Bitget shpall listimin fillestar të Memecoin në platformën e saj

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Bitget shpall listimin fillestar të Memecoin në platformën e saj

Bitget, platforma më e madhe e tregtimit të kriptokopjeve në botë, është e ngazëllyer të njoftojë listën fillestare të Memecoin (MEMECOIN) në platformën e saj.

Bitget shpall listimin fillestar të Memecoin në platformën e saj

Detajet e listimit të Memecoin

 • Memecoin do të renditet në Zonën e Inovacionit dhe Zonën Meme më 3 nëntor 2023.
 • Memecoin është shenja amtare e ekosistemit të Memeland, e zhvilluar nga 9GAG.
 • Shenja është e pajtueshme me standardin e tokenit ERC-20.

Popullariteti i Memecoin

 • Memecoin ka fituar popullaritet të konsiderueshëm për qasjen e tij unike ndaj monedhës dixhitale.
 • Ajo ka një komunitet të madh prej mbi 200 milionë ndjekësish.
 • Marka e frymëzuar nga meme e Memecoin ka tërhequr vëmendjen e entuziastëve të kriptove në mbarë botën.

Angazhimi i Bitget

 • Listimi i Memecoin në Zonën e Inovacionit të Bitget dhe Zonën Meme pasqyron angazhimin e Bitget për të ofruar tokena novatorë dhe në trend.

Mundësitë Tregtare

 • Spot Grid Trading për Memecoin do të fillojë drejtpërdrejt brenda 24 orëve pas listimit.
 • Tregtarët mund të depozitojnë, tregtojnë dhe tërheqin argumentet Memecoin në platformën Bitget.

Deklarata e Gracy Chen

Gracy Chen, drejtoresha menaxhuese e Bitget, shprehu entuziazëm për listimin e Memecoin dhe theksoi mbështetjen e fortë të komunitetit pas tij.

Rreth Bitget

 • Bitget është kompania kryesore e shkëmbimit të kriptomonedhave dhe Web 3.0 në botë.
 • Ai u shërben mbi 20 milionë përdoruesve në më shumë se 100 vende dhe rajone.
 • Bitget ofron tregtimin e kopjeve dhe zgjidhje të tjera tregtare për të ndihmuar përdoruesit të tregtojnë më zgjuar.
 • Bitget Wallet është një portofol kripto me shumë zinxhirë me zgjidhje dhe veçori gjithëpërfshirëse të Web 3.0.
 • Bitget bashkëpunon me partnerë të besueshëm, duke përfshirë Lionel Messin dhe PGL.

Për më shumë informacion, vizitoni faqen e internetit të Bitget.

Kontakt: Rachel Cheung, Bitget

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme