Lajme

October 31, 2023

Blitz media e themeluesit të Crypto: Ndani anën e tij pas kolapsit të FTX

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Prezantimi

Avokatët e themeluesit të kriptove nuk ishin në favor që ai të fliste publikisht, por ai shkoi në një sulm mediatik pas kolapsit të FTX. Ai donte të ndante anën e tij të historisë me këdo që do të dëgjonte, duke përfshirë gazetarët, personalitetet në Twitter dhe tregtarët e frustruar të ditëve të kriptove.

Blitz media e themeluesit të Crypto: Ndani anën e tij pas kolapsit të FTX

Shqetësimet e avokatëve

Kur u pyet nëse avokatët e tij mendonin se ishte një ide e mirë që ai të fliste, themeluesi i kriptos u përgjigj se ata nuk ishin në favor të tij.

Blitz mediatik

Megjithë shqetësimet e avokatëve të tij, themeluesi i kriptove filloi një sulm mediatik. Ai foli me gazetarët, u angazhua me personalitete në Twitter dhe u kontaktua me tregtarët e frustruar të ditëve të kriptove.

konkluzioni

Blitz mediatik i themeluesit të kriptove ishte një përpjekje për të ndarë anën e tij të historisë pas kolapsit të FTX. Pavarësisht rezervave të avokatëve të tij, ai ishte i vendosur të fliste hapur dhe të lidhej me audienca të ndryshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme