Lajme

February 12, 2024

BoneShibaSwap (BONE) sheh rritje në rrjedhat e rrjetit, duke sinjalizuar zhvendosjen e mundshme në akumulim

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

BoneShibaSwap (BONE), një shenjë gazi Shibarium, ka parë një rritje në flukset neto gjatë 24 orëve të fundit.

BoneShibaSwap (BONE) sheh rritje në rrjedhat e rrjetit, duke sinjalizuar zhvendosjen e mundshme në akumulim

Rrjedhat neto tregojnë se mbajtësit ose po ulin pozicionet e tyre, që është negative në këtë rast, ose po rrisin pozicionet e tyre, që tregon akumulim. Rrjedhat neto mund të jenë negative ose pozitive në secilin rast, në varësi të situatës.

Treguesi i rrjedhës së rrjetit të mbajtësve të mëdhenj të IntoTheBlock, i cili ofron një ide të ndryshimit në pozicionet e balenave, sugjeron një ndryshim befasues për kodin e qeverisjes Shiba Inu BONE.

Rrjedha neto e mbajtësve të mëdhenj u rrit nga -15,610 BONE më 10 shkurt në 286,800 BONE pozitive më 11 shkurt.

Duke pasur parasysh se pikat (pozitive) në rrjedhën e rrjetit mund të shihen si akumulim nga balenat, ndërsa rëniet tregojnë për ulje të pozicioneve ose shitje, kjo duket pozitive pasi mund të nënkuptojë një zhvendosje nga shitja në akumulim. Megjithatë, tabloja më e gjerë për BONE mbetet ajo e shitjes.

Në shtatë ditët e fundit, BONE ka parë dalje negative prej 2,464% pasi balenat reduktuan pozicionet e tyre.

Kjo reflektohet në çmimin BONE, i cili është qetësuar që kur arriti nivelet maksimale prej 0,655 dollarë më 8 shkurt. Çmimi i BONE ka ruajtur një gamë të ngushtë që nga kjo datë, duke treguar një përleshje midis demave dhe arinjve. Megjithatë, arinjtë kanë fituar avantazhin, me BONE të vendosur për të shënuar katër nga pesë ditët me të kuqe.

Në kohën e shkrimit, BONE u ul me 1.99% në 24 orët e fundit në 0.60 dollarë, duke pasqyruar rëniet e përgjithshme të tregut.

Nëse BONE gjen një fund pas shitjes së tejzgjatur të rënies, mund t'i afrohet $1 më pas. Nga ana tjetër, nëse rënia vazhdon, BONE duket se ka krijuar mbështetje të fortë pranë nivelit 0.50 dollarë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme