Lajme

October 4, 2023

Budweiser bashkohet me Zed Run për të sjellë kuajt e tokenizuar Clydesdale në lojën virtuale të garave me kuaj

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Budweiser, një prodhues i njohur birre, ka bashkëpunuar me Zed Run për të prezantuar kuajt e barazimit të Clydesdale në lojën e saj virtuale të garave me kuaj dhe basteve të bazuara në NFT. Ky bashkëpunim bazohet në investimet e mëparshme të Budweiser në hapësirën NFT, duke përfshirë blerjen e artit të pandryshueshëm të tifozëve dhe blerjen e emrit të domenit beer.eth.

Budweiser bashkohet me Zed Run për të sjellë kuajt e tokenizuar Clydesdale në lojën virtuale të garave me kuaj

Zed Run dhe Rise of Racing Horse NFTs

Zed Run, i themeluar nga Virtually Human Studio në 2019, ofron NFT për kuaj garash që janë bërë asete shumë të kërkuara. Fillimisht me çmim midis 30 dhe 80 dollarë, këto NFT tani tregtohen për mijëra dollarë në tregjet dytësore. Në prill 2021, një kalë i vetëm NFT u shit për 125,000 dollarë.

Partneriteti Budweiser dhe Zed Run

Si pjesë e partneritetit të tyre, Budweiser dhe Zed Run do të prezantojnë një pistë garash me temë Budweiser, kalime Budweiser NFT dhe grupe çmimesh për garat virtuale të kuajve të sponsorizuara nga Budweiser. Për më tepër, në Zed Run do të jenë të disponueshme për përdorim në tre nivele të lëkurave të Clydesdale NFT të hedhura në ajër.

Budweiser Clydesdale NFT

Budweiser Clydesdales, kuajt e njohur të përdorur për promovime dhe reklama të kompanive, do të paraqiten në formën e NFT-ve. Një total prej 2500 Budweiser Pass NFT do të jenë të disponueshme për blerje për një kohë të kufizuar. Këto NFT do të kushtojnë 225 dollarë secila, plus tarifat e gazit.

Sfida dhe Turne emocionuese

Zed Run do të presë dy Budweiser Racing Challenge në korrik dhe shtator, me grupe çmimesh prej 45,000 dollarë. Në dhjetor, do të zhvillohet një turne me një grup çmimesh prej 95,000 dollarë, duke u ofruar pjesëmarrësve mundësinë për të fituar furnizimin e një viti të birrës Budweiser. Pjesëmarrësit që mbajnë NFT-të do të marrin gjithashtu NFT-të e lëkurës së Clydesdale dhe bluza Budweiser të veshura për avatarët e tyre në metaverset Decentraland.

Lëkurat e garave me kuaj NFT

Projekti do të lëshojë tre versione të NFT-ve të lëkurave të garave me kuaj: 1600 Classic Clydesdales, 800 Bud Bottle Clydesdales dhe 100 Gold Clydesdales. Këto NFT mund të përdoren për të përmirësuar NFT-të ekzistuese të kalit të garës në lojë.

Shpërblime për djegien e NFT-ve

Pas përfundimit të të gjitha turneve, projekti do të ofrojë shpërblime për përdoruesit që djegin NFT-të e tyre Budweiser Pass. Detajet e këtyre shpërblimeve nuk janë bërë ende të ditura.

Inovacioni dhe Përmirësimi i Markës

Spencer Gordon, nënkryetar i lidhjeve me konsumatorët në AB InBev, prodhuesi i Budweiser, theksoi se ky partneritet tregon përkushtimin e tyre ndaj inovacionit dhe shfrytëzimit të teknologjive të reja si NFT për të krijuar përvoja të paharrueshme për fansat dhe për të forcuar markën e tyre.

Zed Run, përveç garave virtuale të kuajve, ofron veçori të tilla si tregtimi NFT, bastet virtuale të garave dhe mbarështimi i kuajve të rinj të garave të tokenizuara përmes çiftëzimit të hamshorëve ose kërrishëve me gjilpëra dhe pela. Projekti së fundmi mblodhi 20 milionë dollarë në financimin e Serisë A.

Si përfundim, bashkëpunimi i Budweiser me Zed Run sjell kuajt e Clydesdale të tokenizuar në lojën virtuale të garave me kuaj, duke u ofruar fansave mundësi emocionuese për të marrë pjesë në garat e sponsorizuara nga Bud, për të fituar çmime dhe për të përmirësuar koleksionet e tyre virtuale të kuajve me lëkurë unike NFT. Ky partneritet tregon përkushtimin e Budweiser ndaj inovacionit dhe krijimit të përvojave të paharrueshme për fansat e tij.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme