Lajme

November 8, 2023

Cardano (ADA) kryeson aktivitetin e zhvillimit të Blockchain, duke tejkaluar kriptovalutat kryesore

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherNikos PapadopoulosResearcher

Cardano (ADA) është shfaqur si blockchain kryesor për sa i përket aktivitetit të zhvillimit, sipas platformës analitike Santiment. Gjatë një periudhe 30-ditore, Cardano regjistroi 502,57 angazhime të GitHub, duke tejkaluar kriptovalutat e tjera kryesore. Polkadot (DOT) dhe Kusama (KSM) siguruan pozitat e dyta dhe të treta me 484,23 angazhime të GitHub secili. Hedera (HBAR) dhe Aptos (APT) pasuan nga afër me 353.67 dhe 338.77 angazhime të GitHub, respektivisht. Shfletuesi celular dhe Statusi i mesazheve (SNT) dhe orakulli i bllokut Chainlink (LINK) gjithashtu u renditën në renditjen më të lartë me 335.87 dhe 330.63 angazhime GitHub. Ethereum, një kriptomonedhë lider, siguroi vendin e nëntë me 287,67 angazhime të GitHub. Rrjeti i përqendruar në tregtimin e derivateve Vega Protocol (VEGA) e rrumbullakoi listën me 285,57 angazhime GitHub. Metodologjia e avancuar e Santiment siguron që të merren parasysh vetëm angazhimet e rëndësishme të GitHub, duke përjashtuar përditësimet rutinë. Aktiviteti i lartë i zhvillimit tregon besimin e zhvilluesve në suksesin e këtyre projekteve dhe zvogëlon mundësinë e skemave mashtruese. Investitorët duhet të kryejnë kërkime të plota përpara se të angazhohen në investime me rrezik të lartë.

Cardano (ADA) kryeson aktivitetin e zhvillimit të Blockchain, duke tejkaluar kriptovalutat kryesore
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB
2024-02-16

Shibarium: Komunitet i lulëzuar, rritje mbresëlënëse dhe rritje e shkallës së djegies së SHIB

Lajme